Gençlerden Anlamlı Proje
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gençlerden Anlamlı Proje
18.05.2017 14:43:25

 

Gençlerden Anlamlı Proje

Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileri Canik'te anlamlı bir projeye imza attı. Canik'te Roman öğrencilere üniversiteyi sevdirmeyi amaçlayan üniversiteli gençler, "Sen de Bir Roman Yaz" projesiyle, farklı bir projeye imza attı.

Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, anlamlı bir projeyle Roman öğrencilere üniversiteyi sevdiriyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde öğrenim gören 5 üniversiteli genç, proje kapsamında Yavuzselim Mahallesi'nde 5 ilkokul öğrencisi ile buluştu. Roman öğrencilere üniversiteyi sevdirmeyi amaçlayan gençler, ilkokul öğrencilerine drama eğitimi, resim yapma eğitimi verirken, hikaye yazma tekniklerini öğretiyor.

FARKLI YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR

Üniversiteli abileriyle hoş vakitler geçiren Roman öğrencilerin çalışmaları beğeni toplarken, gençler minik öğrenciler arasında farklı yetenekleri keşfetmeyi de amaçlıyor. Mart ayında başlayan proje tamamlandığında Roman öğrencilerin çalışmalarının kitap haline getirileceği bildirildi. Üniversiteli öğrenciler, ilk etapta pilot bölge seçilen Yavuzselim Mahallesi'nde uygulanan projeyi geliştirip, daha geniş çaplı hayata geçirmeyi de planlıyor.

TOPLANTI YAPTILAR

Yeni fikirler üretmeyi amaçlayan Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Meclis Başkanı Rıfat Karabaş'ın başkanlığında toplantı yaptı. Başkan Yardımcısı Aybüke Balıkay ile birlikte meclis üyelerinin yer aldığı toplantıda, öncelikli olarak Canikli gençlerin fikirlerini ve isteklerini dinleme kararı alındı. Gençlik Meclisi Başkanı Rıfat Karabaş, amaçlarının çocuklara üniversiteyi sevdirmek, çocuk ve gençlere daha yaşanılabilir bir yaşam sunmak olduğunu söyledi.

 

 

Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi Roman öğrenciler Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert