Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Bu Millet Her Şeyi Yapar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gençlik ve Spor Bakanı Bak:  Bu Millet Her Şeyi Yapar
27.07.2017 08:57:18

 

Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Bu Millet Her Şeyi Yapar

GENÇLİK ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Samsun'da yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nı gerçekleştirdiğini hatırlatarak, “Türkiye tüm dünyaya büyük organizasyonları gerçekleştirecek kapasitede olduğunu gösterdi. Biz yaparız, bu millet her şeyi yapar” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere karayolu ile Samsun’a geldi. Bakan Bak, ilk olarak Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti. Burada Vali Kaymak, Büyükşehir belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sporcular tarafından karşılandı. Bakan Bak, karşılama sonrasında valilik şeref defterini imzaladı. Burada açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarının gerçekleştirildiği Samsun’da vatandaşların salonlarda tribünleri doldurduğunu söyleyen Bakan Bak vatandaşlara teşekkür etti.

Bir basın mensubunun ‘Spor Yasası Türkiye’nin gündeminde, federasyon sizi ziyarete geldi, hiç gündeme geldi mi bu yasa? Sizin döneminizde bu yasa çıkabilecek mi?’ sorusu üzerine Bakan Bak, “Bunu konuşmayalım ama bizim bakanlığımızın çalışmaları var. Bu işler biliyorsunuz inşallah Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bunu diğer vekil arkadaşlarımızla, futbol kamuoyuyla ve spor kulüpleri ile birlikte yapacağız. Bu birlikte yapmamız gereken bir iş” dedi.

23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ile ilgili bir soru üzerine Bakan Bak, “Türkiye 15 yıldır spora yaptığı yatırımlarla tüm dünyada dikkate değer bir değişikliği ifade ediyor. Türkiye pek çok organizasyonu gerçekleştirecek kapasitede. Ama dediğim gibi öncelikle gençlerimizi daha iyi yetiştirmemiz lazım. Spordaki başarılar bununla beraber zaten gelecek. Bununla ilgili Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri var. Bu merkezlerde sporcularımız yetiştiriliyor. Türkiye pek çok büyük organizasyonu gerçekleştirecek kapasitede. Pek çok dünya şampiyonasını, 2 defa Akdeniz oyunlarını başarıyla organize etti. Şimdide 23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nı gerçekleştiriyoruz. Türkiye tüm dünyaya büyük organizasyonları gerçekleştirecek kapasitede olduğunu gösterdi. Biz yaparız, bu millet her şeyi yapar” diye konuştu.

BAKAN BAK’TAN FATİH TERİM DEĞERLENDİRMESİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Samsun’da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 23’üncü Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Türkiye ve İran erkek voleybol takımları arasında oynanan yarı final maçını tribünden izledi. Türkiye’nin kazandığı maç sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Bak, Fatih Terimle ilgili bir soru üzerine  “Fatih Terim hocamız Türk Milli Takımı’na, Galatasaray’a yurt dışındaki takımlarda önemli görevler üstlendi, önemli başarılar elde etti. Türk sporuna hem sporcu iken hem de antrenör iken büyük hizmetlerde bulundu. Son gelişmeler çerçevesinde futbol federasyonu ile kendileri bir araya gelmişler, durumu değerlendirmişler ve böyle bir karar almışlar. Türk futbolu için hayırlı olsun diyorum bu karar. Türk futbolu mücadelesine devam edecektir. Ve inanıyorum ki bu bir bayrak yarışı yeni antrenörümüz gelecek ve biz yine hedeflerimize doğru Türk futbolu Türk sporu olarak koşacağız” diye konuştu.

AK PARTİ REFORM PARTİSİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Burada Başkan Yılmaz’dan kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Bak, ardından Ak Parti İl Başkanlığı’na geti. Bakan Bak, İl Başkanı Muharrem Göksel ve teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. Burada açıklama yapan Bakan Bak, “Ak Parti reformların değişimin partisi. 15 yıldır iktidardayız. Bu süreç içerisinde de büyük atılımlar, büyük yatırımlar, büyük işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Ak Parti reform partisi. Yeni yeni atılımlar yapıyor. Ülkemizi taşıdığı nokta ortada. Bu yeterli mi değil. Bu aziz millet çok daha güzel şeylere layık” dedi.

Bakan Bak, ziyaret sonrasında Samsun Çarşamba Havalimanı’na geçerek, tarifeli uçakla Ankara’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

 

 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Samsun Valisi Osman Kaymak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert