Genç'ten Kudüs'te Önemli Temaslar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Genç'ten Kudüs'te Önemli Temaslar
09.09.2017 09:05:32

 

Genç'ten Kudüs'te Önemli Temaslar

İsrail zulmü altındaki Filistin halkına destek olmak için sivil toplum kuruluşları ile birlikte Kudüs'e giden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ziyaretinin ikinci gününde önemli temaslarda bulundu. Başkan Genç, Kudüs'te Filistin Büyükelçisi, Filistin Kudüs Valisi ve Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanını ziyaret etti.

BÜYÜKELÇİYE MİSAFİR OLDU

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kudüs'te önemli ziyaretlerde bulundu. Ziyaretinin ikinci gününde yatsı ve sabah namazını Mescid-i Aksa Camii'nde kılan Başkan Genç Filistin Devletinin Kudüs Valisi Adnan Hussein ile Türkiye’nin Filistin Büyükelçisi Hüsnü Gürcan Türkoğlu'nu ziyaret etti. Filistin halkının yanında olan Başkan Genç'e teşekkür eden Vali Hussein ve Büyükelçi Türkoğlu, Samsun'a da Başkan Genç aracılığıyla selam gönderdi. Başkan Genç ise, Vali ve Büyükelçi’ye seramikten Osmanlı kaftanı hediye etti.

İSLAM HEYETİ BAŞKANINA ZİYARET

Başkan Genç, ziyaretleri kapsamında daha sonra İsrail'in Mescid-i Aksa'ya karşı haksız işgalinde yaralanan Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh E'krıma Sa'eed Sabrı'yı ziyaret etti. Başkan Genç'in ikinci günde bir diğer durağı ise Kudüs Çocukları Vakfı'nı ziyaret ederek, vakıf yetkilileri ile görüştü ve buradaki çocukların gönlünü aldı. Kudüs'teki izlenimlerini anlatan Başkan Genç, "Müslümanlara Kudüs şehrini unutturmaya çalışıyorlar. Tüm engellemelere rağmen halk, Kudüs'ü savunmaya devam ediyor" dedi.

'KUDÜS HALKI YALNIZ DEĞİLDİR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Türk halkının her zaman Filistinlilerin yanında olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Aynı medeniyetin insanları olarak Filistin'i işgal eden ve Filistin halkına zulmeden İsrail'i kınıyoruz. Daha önce de dünyanın bir çok noktasında mazlumların yanında olan bir belediye olarak İsrail'in tehditi altındaki Kudüslü çocuklarımız için de el uzatmaya hazırız. Kudüslü kardeşlerimiz şunu çok iyi bilmelidir ki Türk halkının gönlü ve desteği sizinledir. Filistin ve Kudüs halkı asla yalnız değildir" diye konuştu.

 

Osman Genç Kudüs Mescid-i Aksa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert