Gerçek hürriyet ve serbestiyet ne demektir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gerçek hürriyet ve serbestiyet ne demektir?
28.03.2018 10:12:13

 

Gerçek hürriyet ve serbestiyet ne demektir?

Hürriyet ve serbestiyette insan her ne fenalığı işlese, başkasına zarar vermemek şartıyla birşey denilmez denilmektedir? Acaba gerçekten böyle midir?

Bu soruya en kısa cevap şudur. Bu şekilde tarif edenler hürriyeti değil, belki sefih ve ahlaksız bir yaşam biçimini anlatıp hezeyanlarını sunuyorlar. Bunların serbestiyet diye anladıkları şey; hayvanlıktır. Hâlbuki nazenin hürriyet, edepli olmaktır ve İslamın güzellikleri ile süslenip bütün insanlığa örnek olmaktır.

Bugün hürriyet ve serbestiyet manasını özellikle Avrupa ve Batı medeniyeti bir çeşit sefahat ve rezillik olarak ele almış böylesine ahlaksız ve sefih yaşamı, örnek olarak sunmaktadırlar. Haliyle insanlık bu derece düşmektense istibdat ve baskı rejimlerini kendileri için kötünün iyisi olarak görmektedir. Evet, bugün Batı medeniyetinin hürriyet olarak sunduğu şeyin aslı insanın egosuna esir olması, heva ve heveslerine esir olmasından başka bir şey değildir.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

hürriyet serbestiyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-29 Hürrüyet adalettir kanundur herkesin hukukunun korunduğu yaşam biçimidir demişsi niz yazmışsınız Günümüzde geçerli değilki çıkarlar menfeatler geçerli Bir ev düşünün yıllarca cam kapı açmadan evin içi cehennem gibi sıcak camdan balkondan bak elinde kadeh naralar atan insan sürüsü var binanın tüm bahçelerinde İnsanı kahreden yıllar önce kanun kazanmışsın Adaletsizliğe göz yumanlar sıkılmadan hala ne için anlamış değiliz yargıyı gösteriyorsa suçluyu koruyarak hürriyet torpilcilerin elinde demek
GALERİLER
Advert
Advert