Gladyocu Chp'liler Kaos İstiyor…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gladyocu Chp'liler Kaos İstiyor…
07.07.2017 11:10:13

 

Gladyocu Chp'liler Kaos İstiyor…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, teröristlerle birlikte yürüyerek adeta, "CHP terörist partidir" söylemlerini tescilliyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin 2016'daki deyimiyle içine HDP kaçan CHP ne yapacağını bilemez halde adalete ve temsilcileri avukat, hakim ve savcılara da güveni zedeliyor. CHP'nin gayesinin adalet olmadığı apaçık ortada. Ve her ihtimale karşı milletimiz kesinlikle bu yürüyüşçülerle karşı karşıya gelmemeli getirilmemelidir.

İstanbul'da resmi güvenlik güçleri resmi ve sivil bir şekilde ne yaptığının farkında olarak ayakta uyumadan dış mihraklara hizmet eden bu güruhu markaja almalı ve en ufak bir yanlış harekette hemen derdest etmeli, bu durum ilmi siyaset yapılarak mesela, "canlı bomba" diyerek kalabalığa duyurulmalıdır. Basının ertesi gün ne diyeceği önemli değil. Sonrasına sonra bakılır. Girişimleri suçu gerektirmiyorsa salınır, gerektiriyorsa tutuklanır. O yargının görevi...

MİT, asker ve polis istihbaratçıları ve foto film merkezi çalışanları da yürüyüşe katılan herkesi yakından, uzaktan görüntülemeli, ard niyetlilere kesinlikle eman verilmemelidir.

Bu CHP'nin yürüyüşle, bünyesindeki iki farklı görüşe göre iki amacı olabilir. Birincisi kaos, ikincisi yapılan yürüyüşü oya tahvil etmek.

Kaos CHP içindeki gladyocuların arzusu. Oya tahvil çabası ise ılımlı CHP'lilerin. Birincisine engel olmak güvenlik güçlerinin işi. İkincisi ise politik. Erdoğan ikinci konuda tek başına bunlara yeter.

Bu arada, Kılıçtaroğlu'nun adalet yürüyüşünün temelinde MİT tırları kumpası sebebiyle yapılan yargılamanın sonucunda CHP Milletvekili Enis'in 35 yıl ceza alması var. Eğer bu ihaneti unutursak, adalet yürüyüşünün doğru bir şekilde sağlanan adalete posta koymak olduğunu anlayamayız. Bu yürüyüş adaletsizliği ve ihaneti savunmaktan başka birşey değildir. Kılıçtaroğlu ile birlikte yürüyenlere bakmak bile bunun bir adalet değil terör yürüyüşü olduğunun göstergesidir. İnşaallah Kılıçtaroğlu CHP içindeki gladyonun gazına gelip yaptığı yanlışın çapını büyütmez.

Ayhan GONCA

chp Devlet Bahçeli Kılıçtaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert