Advert
Göksel, Kayseri’deki saldırıyı kınadı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Göksel, Kayseri’deki saldırıyı kınadı
17.12.2016 14:16:08

 

Göksel, Kayseri’deki saldırıyı kınadı

Kayseri’de yaşanan bombalı saldırıya ilişkin kınama mesajı yayımlayan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “Bu alçak saldırıyı yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur. PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır” dedi

Samsun Haber - AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Kayseri’de bombalı araçla düzenlenen saldırıya ilişkin kınama mesajı yayımladı. Göksel, “Kayseri’de, çarşı iznine çıkan askerlerimizin içinde bulunduğu özel halk otobüsünün Erciyes Üniversitesi önünden geçişi sırasında bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 13 askerimiz şehit olduğu, aralarında sivillerin de bulunduğu 6’sı ağır 55 vatandaşımızın yaralandığı bilgisini üzülerek almış bulunuyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

DİRAYET VE CESARETE SAHİBİZ

Göksel, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Terörün, her türlü değer ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, Kayseri’de bir kez daha şahit olduk. Kayseri’de yapılan bu hain saldırının Suriye ve Irak’ta yaşanan olaylar ile bağlantısının bulunmadığını düşünmek doğru değildir. Ancak unutulmamalıdır ki, ne olursa olsun bizi yolumuzdan çeviremeyecekler. Türkiye mazlumların yanındadır ve yanında olmaya da devam edecektir. Son yıllarda defalarca yaşadığımız bu alçak saldırıları yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur. PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır. Biz, meselelerimizin üzerinden gelecek dirayete ve cesarete sahibiz. Tıpkı bölücü terörle mücadelede, tıpkı 15 Temmuz'da verdiğimiz şehitlerimiz gibi, Kayseri’deki kayıplarımızı da yüreğimize gömecek, onların hatıralarını ilelebet yaşatacak, ama aynı zamanda hedeflerimiz doğrultusunda kararlı bir şekilde yürümeye devam edecek ve terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Bin yıldır bu toprakları vatan yapmak için döktüğümüz kanlara yenilerinin eklendiğini, ekleneceğini bilerek, mücadelemizi durmadan, duraksamadan sürdüreceğiz. Devlet ve millet olarak bu olayın ve bu olaya sebep olan canilerin peşini asla bırakmayacağız. Cumhurbaşkanımızın da deyimiyle milli seferberlik ruhuyla terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum."

​AK Parti Muharrem Göksel Terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert