Advert
Gümüşün Gerçek Olduğunu Nasıl Anlarız ? Gumusdunyasi.com
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gümüşün Gerçek Olduğunu Nasıl Anlarız ? Gumusdunyasi.com
25.08.2017 18:05:11

 

Gümüşün Gerçek Olduğunu Nasıl Anlarız ? Gumusdunyasi.com

Gerçek olan gümüş’ü sahte olmayan gümüşten ayırt edebilmek bir uzmanlık işidir. Gümüş‘ün gerçek rengi gridir.

Gerçek olan gümüş’ü sahte olmayan gümüşten ayırt edebilmek bir uzmanlık işidir. Gümüş‘ün gerçek rengi gridir. Tamamiyle uzmanlık derecesi olduğundan kullanıcı ayırt edemez. Kullanıcının bunu anlayabilmesi için 925 ayar patent ve damga numarasına dikkat etmesi gerekmektedir. Ülkemizde 1000,925, 900, 800 ayar gümüş üretilmektedir. Bunlar Kuyumcular odasının verdiği numaralardır. Dünya genelinde kullanılan ayar 925 ayardır. Standart olarak tüm gümüşlerde bu patent kullanılmaktadır. İstisna olarak Kazaziye ürünlerde bulunmamaktadır. Bunlar için herhangi bir damga bulunmamaktadır.

Kararmayan gümüş asla gümüş değildir. Gümüş kesinlikle kararır. Gümüş’ün sonucup karar-mamasıyla açıklama yapılması gerekmektedir. Kopya yada feyk olan bir takı yada obje kararmayacaktır. Yani Gümüş’ün kararması gerekir. Kararmasına tesir olanlar ise parfüm,ter,kükürt,çfakatşır suyu ve benzeri,duruma bakılırsa hava maddeleridir.

Şununda altını çizmek gerekir; Bazı tenlerde kükürt yani ter oranı fazla olduğundan dolayı daha çok sonucur. Hemen karardı diye paniğe kapılmanıza gerek yok. Satın almış olduğunuz firmaya götürmüş olduğunüz yada gönderdiğiniz takdirde parlatılıp yine yeni bir şekilde size gönderilecek veya verilecektir.İsterseniz evde kendinizde, bilinen yöntemlerle parlatma gerçekleştirebilirsiniz(kısa sürelide olsa).

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert