Advert
Hala Model Bm Meclisini Kuramadık
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hala Model Bm Meclisini Kuramadık
11.06.2020 14:16:52

 

Hala Model Bm Meclisini Kuramadık

Ben Sivil Toplum Kuruluşları çalışmalarını önemseyen biri olarak her fırsatta ulusal ve uluslararası konferans ve kongrelere katılmaya çalışıyorum. Bu konuda bana öncülük yapan, bu tür çalışmaları bana sevdiren ve gece gündüz memleket için aklını kullanıp, fikir üreten Türkiye Avrasya Stratejik Araştırma Merkezi(TASAM)’a ve TASAM Başkanı Doçent Dr. Süleyman Şensoy’un şahsında tüm çalışanlarına teşekkür ederim.

Birleşmiş Milletler Dünya Yaşlılar Konseyi(DÜNYAK) Başkanı Gerontolog Dr. Kemal Aydın’la bu tür çalışmalar arasında tanıştık. Birkaç defa farklı konferans ve kongrelerde bir araya gelince aramızda oluşan  karşılıklı  güven üzerine Diyarbakır M.BM Meclisini kurma görevini bana tevdi etti.

Sayısı 21 kişi ile sınırlı tutmak kaydıyla yaşı 60’ın üstünde, toplum nezdinde adının ağırlığı olan ve mesleğinde model alınabilecek kimselerden oluşmasına dikkat ederek meclisimizin üyelerini tesbit edecektik.

Böyle bir meclisi Diyarbakır adına oluşturmak bana ağır geldi, bir süreliğine düşündüm ve 5 kişilik bir komisyon marifetiyle belirlenmesinin daha yararlı olabileceği kanaatine vardım.

Merkez vaizi MEDAV başkanı Tayyip Elçi,

D.Ü.Eski Genel Sekreteri Haci Yılmaz,

Mazlum Der Genel Başkan Yardımcısı Av.Nesip Yıldırım,

Siyasetçi ve İş adamı Mehmet  Arzu.

Benimle birlikte 5 kişilik bir komisyon kurduk.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert