Advert
Halep – Patlamalar - Dolar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Halep – Patlamalar - Dolar
03.01.2017 15:54:19

 

Halep – Patlamalar - Dolar

Halep – Patlamalar - Dolar

HALEP

Suriye/Halep 1516’da ki, Mercidabık Muharebesinde Kesin Osmanlı Zaferiyle Osmanlı topraklarına katılmış ve Osmanlıya fevkalade bağlı kalmıştır ta ki l. Dünya savaşında Osmanlı'dan kopana kadar. Uydurma kaynaklar dışında ‘’Araplar bize ihanet etti’’ yalanını her hangi bir kaynakta göremezsiniz. Peki, Halep’te bu gün kimler yaşıyor. Dün olduğu gibi bu günde Araplar, Türkmenler, Çerkezler, Kürtler ve küçük etnik gruplar yaşamaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere Halep bir İmparatorluk şehridir. Yani demem o ki bugün Halep’te ölen mazlumlar dün olduğu gibi bu günden bizim karındaşlarımızdırlar. Halep için el ele verip bu zulme dur demek lazım gelir. Eğer bu zulme dur demez ve görmezden gelirsek yarın sıra bize gelecek, dün sıranın Irak’a Mısır'a ve Libya’ya geldiği gibi.

PATLAMALAR

Ülkemizin dört bir yanında hain tuzaklar kurarak bombalar patlatıp sivil, asker ve polislerimizi şehit eden hain terör örgütleri unutmasınlar ki, ALLAH tuzak kuranların (karşılık verenlerin) en hayırlısıdır. Enfal Süresi - 30. Ayeti. Bombalardan medet uman hainler, şunu bilsinler ki patlayan her bombada bu millet Türküyle, Kürdiyle, Çerkez’iyle, Arabıyla, Laz’ıyla birbirine sımsıkı bağlanıyor. Ve diyorlar ki; Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

DOLAR

Cumhurbaşkanımızın TL’ ye dönüş çağrısı üzerine milyarlarca dolar TL’ye çevrildi önemli bir adım olan bu çağrıyı takiben ne lazım yapmak geliri hükümetin iyi tetkik etmesi lazım gelir. Örneğin İthalatlar, İhracatlar, İhaleler, teknoloji ürünleri ve Hac kayıtları TL üzerinden yapılması lazım gelir. Ancak o zaman doların ateşi yavaş yavaş düşer TL’de hak ettiği yere gelir. Yalnız dolar mı tabi ki hayır tüm yabancı para birimlerini kontrol altına almak ve TL’ye teşvik etmek de hükümetin işi. Bombalı saldırı sonucu İstanbul’da 44, an itibariyle Kayseri’de 13 ve bütün Şehitlerimize ALLAH’tan rahmet dilerim.

Ahmet ÖZTÜRK

 
Osmanlı Halep l. Dünya savaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert