Halk Eğitim Merkezi Kurslarında Görevlendirmeler adil yapılmıyor mu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Halk Eğitim Merkezi Kurslarında Görevlendirmeler adil yapılmıyor mu!
07.02.2019 14:06:35

 

Halk Eğitim Merkezi Kurslarında Görevlendirmeler adil yapılmıyor mu!

Anadolu Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Halk Eğitim Merkezi kurslarında öğretmen görevlendirmelerinin yönetmeliğe uygun ve adil yapılmasını talep etti.  

Anadolu Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığı’na dillekçe ile başvurarak Halk Eğitim Merkezi Kurslarında Görevlendirmeler hakkında adil ve yönetmeliğe uygun olmasını istedi.

Dilekçede,

“Sendikamıza ulaşan şikayetlerden anlaşıldığı üzere; sertifikayı verebilecek eğitimci yeterlilikleri arasında; alanında uzman veya sertifika dersleri arasında o dersin öğreticisi gibi yeterliliklere bakılması gerekirken, sertifika alanı ile ilgisi yetersiz eğitimcilere görev verildiği belirlenmiştir. Örneğin; Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme öğretmeni kaloriferci kursu sertifikası için geçerli ve verebileceği dersler arasında kursa uygun dersler bulunmasından dolayı öncelikli olması gerekirken, makine veya elektrik öğretmenlerine verilebilmektedir.

Halk Eğitim Merkezlerinde ders ücreti karşılığında görevlendirmeler yapılırken görevlendirme sırasına ve sertifikanın içeriğine uygun öğretici yeterliliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili Halk Eğitim Merkezlerinin uyarılması hakkaniyet açısından önem taşımaktadır” denildi.

Kaynak: kamuajans.com

Anadolu Eğitim Sendikası Halk Eğitim Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER