Halk gazetesi Canik Başarı Üniversitesi’ndeki Talanı Gündeme Taşıdı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Halk gazetesi Canik Başarı Üniversitesi’ndeki Talanı Gündeme Taşıdı!
30.03.2018 10:44:12

 

Halk gazetesi Canik Başarı Üniversitesi’ndeki Talanı Gündeme Taşıdı!

Akasyamhaber’in aylardır manşetlerine taşıdığı Samsun Canik Başarı Üniversitesi’ndeki malzemelerinin OMÜ’ye kamyonlarla taşındığı haberini nihayet bir gazete iş bittikten sonra gündemine almayı aklına getirdi.

Samsun’da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi, Akasyamhaber’in İkinci Devlet Üniversitesi Cumhurbaşkanı’nın Gündemine gelince Başarı Üniversitesi’nin Malzemeleri Apar Topar Taşınması haberini çok geç bir şekilde bugün gündemine taşıdı.

Haberimizde, Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’a ikinci üniversite talimatı verdiğinin açıklanmasının hemen ardından OMÜ yine aynı şeyi yaptığını belirterek, Ondokuz Mayıs Üniversite idaresi tarafından, Canik Başarı Üniversitesi’ndeki malzemelerin apar topar taşındığını yazmıştık.

Hatta, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne devredilen Canik Başarı Üniversitesi daha önce de talan edilmiş ve Akasyamhaber’in yapmış olduğu talan haberi genel sekreter tarafından yalanlandığını da belirterek taşınan malzemeler daha önce olduğu gibi kullanılmak üzere fakültelere dağıtıldığını belirtmiştik.

OMÜ’nün Başarı Üniversitesini ilk talan operasyonunda kullanılmayan malzemeler Tekel Depolarına doldurulmuş ve peyderpey OMÜ’ye dağıtılmıştı.

Haberimizde yine Başarı Üniversitesi'nin malzemelerinin bir kısmı İlahyat Fkültesine diğerleri ise Bafra ve Çarşamba'ya sevk edildiğinin resmini de yayınlamıştık.

Haberimizi kaynak göstermeden manşetlerine taşıyan Hedef Halk Gazetesi’ne emeğe saygı ahlaki hassasiyeti hatırlatarak, kapatılan FETÖ okullarının elektrik paralarının faturasını devlete kesen YEDAŞ’ı da gündeme taşımalarını tavsiye ediyoruz.

Akasyamhaber Samsun Canik Başarı Üniversitesi OMÜ Hedef Halk Gazetesi İkinci Devlet Üniversitesi YEDAŞ FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-04-02 öncelikle canik başarı adında bir üniversite yok o yüzden oraya hala başarı üniversitesi denilmesi malum eski kullanıcılarına bir nevi destek niteliği taşır ki bu söylem hiç hoş olmaz. oradaki eşyalarda devlet tarafından omü öğrencilerine hizmet vermesi amacıyla devredilmiş, eşyaların öğrencilerin kullanımına sunulması kadar doğal ne olabilir,araştırılmadan incelenmeden sadece servis haberi olduğu ortada
Reis     0000-00-00 Kendi içindeki Okullardaki talanı bir duysanız Bunlar memleketin önünü açacak memleketin ilerlemesine vesile olacak dersiniz
GALERİLER
Advert
Advert