Haluk Koç Samsun’a neden küsmüştü!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Haluk Koç Samsun’a neden küsmüştü!
30.01.2018 09:41:03

 

Haluk Koç Samsun’a neden küsmüştü!

CHP Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı, Çarşambalı Haluk Koç’un 2008 yılında Genel Başkan Adayı olduğunda kendisine Samsun ve özellikle Çarşamba teşkilatının destek olmadığı için Samsun’a küserek Ankara’dan milletvekili olduğu öne sürülüyor.

CHP Samsun İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz, 3-4 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşecek olan ve partinin yönetim organlarının belirleneceği büyük kurultay öncesi bir açıklama yaparak siyaseti bırakacağını söyleyen CHP'li Haluk Koç'a destek mesajı gönderdi ve "Haluk Koç’un da yerini koruması gerekiyor” dedi.

Bugün CHP Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Haluk Koç, CHP Genel Başkan Aday Adayı olduğu 2008 yılında, bugün CHP Samsun İl Başkanı olan Avukat Tufan Akçagöz CHP Çarşamba İlçe Başkanıydı.

Çarşambalı Haluk Koç’un genel başkan aday adaylığını açıklamıştı ve aday olabilmesi için delege sayısının yüzde 20'sinin imzasını alması gerekmekteydi. Bugün yüzde 10 olan baraj o gün yüzde 20’ydi.

Bugün Haluk Koç’a destek mesajı yayınlayan Akçagöz, Genel Başkan Aday Adayı Haluk Koç’a imza vermeden kongre salonunu terk ederek Koç’un yeterli çoğunluğa ulaşarak CHP Genel Başkan Adayı olmasını istemeyenlerin arasında yer aldı.

Böylelikle Samsun Milletvekili Haluk Koç 168 imza toplayarak, CHP Tüzüğü’ne göre aday olabilmek için delege tam sayısının yüzde 20’sine denk gelen 253 imzaya ulaşamadı.

Haluk Koç'un Samsun'a Çarşamba'ya küsmesinin ve iki dönemdir Ankara'dan aday olmasının sebebinin bu olduğu konuşuluyor.

HALUK KOÇ KİMDİR

Haluk Koç, 3 Ekim 1954’te İstanbul’da doğdu. Babasının adı Salih Zeki, annesinin adı Nezahat’tır. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Galatasaray Lisesi’nden 1973 yılında mezun olduktan sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

İç Hastalıkları Uzmanlığını ve Hematoloji Yan Dal Uzmanlığını, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ile Hematoloji Bilim Dalı’nda tamamladı. 1990’da Doçent, 1996’da Profesör oldu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Hematoloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Türk Hematoloji Derneği Genel Sekreterliği ve Kemik İliği Transplantasyonu Alt Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. Avrupa Kan ve Kemik İliği Transplantasyonu Kongre Başkanlığı yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında, 200’ün üzerinde makalesi yayınlandı.

2000-2002 yıllarında CHP Parti Meclisi ve MYK üyelikleri ile Kasım 2002’ye kadar CHP Sağlık Komisyonu Koordinatörlüğü yaptı. 22. , 23. ve 24. Dönem Samsun Milletvekili, 25. ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 22’nci Dönemde TBMM AB Uyum Komisyonu ve TBMM Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi Üyesi, 2002 - 2007 yılları arasında CHP Grup Başkanvekili görevlerinde bulundu. 23. 24.25.26.’ıncı Dönemde TBMM Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyesi; Temmuz 2012 – Ocak 2016 yılları arasında Parti Sözcülüğü görevini üstlenen KOÇ, halen CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır. Fransızca ve İngilizce bilen Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

​CHP Samsun Haluk Koç Tufan Akcagöz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER