Harici icra uygulaması yapan avukatlar vergi kaçırıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Harici icra uygulaması yapan avukatlar vergi kaçırıyor!
05.09.2019 13:07:37

 

Harici icra uygulaması yapan avukatlar vergi kaçırıyor!

Telefonla ya da resmi görevli olmadan borçlunun kapısına dayanarak tahsil edilen paralar harici icra uygulaması yapan hukuk bürolarının en önemli gelir kaynaklarını oluşturuyor.

Samsun’da Onur Güngör’e ait hukuk bürosundan alacaklının kendisini polis olarak tanıtan bir personel tarafından korkutulması geçtiğimiz aylarda Türkiye gündemine oturmuştu.

Bu yolla yapılan icra yönetiminin yasal olmadığına dikkat çekilirken, bu yöntemle yapılan tahsilatların tamamının vergilendirilemediği ve dolayısıyla ödemelerin ya hukuk bürolarında yasal faizine dikkat ederek ya da icra dairelerine yapılması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Hukukçular haricen yapılan ödemelerin mutlaka icra dairelerine bildirilmesi gerektiği konusunda borçluları uyarıyor.

Çünkü avukatlar tahsil edilen paradan tahsilat harcı ödememek ve tahsilatı düşük göstermek için yapılan ödemeleri icra dairelerine bildirmekte acele etmiyorlar.

İcra dairelerine bildirilen ödemelerde ve avukatların kestikleri faturalarda tahsil edilen anaparanın faizleri ise gerçeği yansıtmıyor.

Ayrıca ödeme esnasında anapara üzerinden hesaplanan faizlerde yapılan indirimler hiçbir zaman güncel değerden hesaplanmıyor.

Samsun icra daireleri harici icra uygulaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Onur Güngör     2019-09-10 Vergi kaçırmasam ayakta duramaz iflas ederim, sitemde ödediğim vergilere yer verdim www.onurgungor.home.blog
GALERİLER
Advert
Advert