Havuz Medyasının Amiral Gemisinde neler oluyor, ​Mehmet Barlas hükümeti eleştirmeye başladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Havuz Medyasının Amiral Gemisinde neler oluyor, ​Mehmet Barlas hükümeti eleştirmeye başladı!
08.09.2018 11:01:55

 

Havuz Medyasının Amiral Gemisinde neler oluyor, ​Mehmet Barlas hükümeti eleştirmeye başladı!

Suriye'deki savaş sürecine dair bir yazı kaleme alan hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin yazarlarından Mehmet Barlas, AK Parti'ye sert eleştirilerde bulundu. Barlas, "Biz Türkiye olarak Suriye'nin bütünlüğünü savunmamız gerekirken, Esad takıntısı ile sonunda bizi de vuracak olan bölücülüğe destek vermemizin sonuçlarını hesap edememiştik" dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin yazarlarından Mehmet Barlas bugün kaleme aldığı köşe yazısında çok konuşulacak ifadelere imza attı.

“ANKARA, ABD’DEN GELEN DEĞERLENDİRMELERİ HESABA ALDI”

“Ankara esintili yorumlar” başlıklı yazısında Türkiye’nin Suriye’deki savaş sürecinde takındığı tavra dair yorumlarda bulunan Barlas, Ankara’nın Suriye'deki iç savaşa ABD'den gelen değerlendirmeleri de hesaba alarak yaklaştığını dile getirdi.

Hükümetin ABD’den gelen değerlendirmeleri hesaba alarak Suriye’deki iç savaşa yaklaştığını söyleyen Barlas, “Yani sonuçta Beşşar Esad'ın ne olursa olsun devrilmesi gerektiğine inanıldı. Bu çizgide Suriye'de rejime karşı olan Kürt oluşumlara ve PYD'ye de destek verildi” dedi.

“ESAD TAKINTISI İLE BÖLÜCÜLÜĞE DESTEK VERMEMİZİN SONUÇLARINI HESAP EDEMEMİŞTİK”

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin yazarı Mehmet Barlas, Suriye’deki savaşta Türkiye’nin tutumuna dair değerlendirmelerine çarpıcı ifadelerle devam etti.

Barlas, Esad iktidarının siyasi dayanağı olan Suriye Baas'ının güçlü bir tabana ve devlet içinde güçlü bir örgüte sahip olmasının getireceği sonuçların unutulduğunu ya da görmezden gelindiğini söyledi.

Barlas yazısının devamında “Ayrıca biz Türkiye olarak Suriye'nin bütünlüğünü savunmamız gerekirken, Esad takıntısı ile sonunda bizi de vuracak olan bölücülüğe destek vermemizin sonuçlarını hesap edememiştik. Nitekim şimdi PKK ile PYD'nin farksız olduğunu ve ABD'nin bu örgüte verdiği silah desteğini konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE'NİN ESAD'A İLİŞKİN REJİM TARTIŞMALARINA KARIŞMAMASI EN DOĞRU TUTUM OLACAKTIR”

Barlas, “Ankara esintili yorumlar” başlıklı yazısının son bölümünde de hükümetin Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunması ve Esad'a ilişkin rejim tartışmalarına karışmamasının en doğru tutum olacağını söyledi.

Barlas’ın yazısının son bölümü şu şekilde:

Türkiye'nin Suriye'de bu ülkenin bütünlüğünü savunması ve Esad'a ilişkin rejim tartışmalarına karışmaması en doğru tutum olacaktır. Neticede biz de yabancı ülkelerin bizim bütünlüğümüze saygılı olmalarını ve iç işlerimize karışmamalarını istemez miyiz? Bu arada tabii ki Suriye rejiminin ve Rusya'nın İdlib'deki güvenlik arayışının kanlı bir kırıma dayanmasına da karşı olacağız.

Mehmet Barlas AK Parti' Suriye Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hilmi DAĞ     2018-09-08 Eleştiri demokrasilerde olur bu nerede olduğunu sanıyor.
GALERİLER