Havza’dan Erhan Usta’ya destek geldi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Havza’dan Erhan Usta’ya destek geldi
17.01.2019 10:19:06

 

Havza’dan Erhan Usta’ya destek geldi

Savunması dahi incelenmeyen Erhan Usta’nın yanındayız!

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) Başkanı Metin Şenel,  Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın MHP Merkez Disiplin Kurulu (MDK) tarafından partiden ihraç edilmesine yapmış olduğu açıklama ile tepki gösterdi. 

Metin Şenel; “Milliyetçi Hareket Partisi Yönetimi hangi gerekçe ile ihraç kararını aldığını kamuoyunun ve hemşerilerimizin vicdan takdirlerine bırakıyorum.” Dedi.

SAMDEF Başkanı Metin Şenel Erhan Usta’nın ilkeli duruşundan dolayı partisinden ihraç edilmesinin haklı bir yanı olmadığını belirterek; “Milliyetçi Hareket Partisinden sırf Milliyetçi Hareket Partisinin ilke ve fikirlerini, sevdalılarını savunma adına yaptığı ilkeli duruş yüzünden ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan USTA yalnız değildir. Bu ihracı gerçekleştiren zihniyetleri şiddetle kınıyoruz. Bu kararın akıl alır bir yönü yoktur.” Dedi.

Alınan kararın Samsunlular tarafından onaylanmadığını ve karşılık bulmadığına değinen Şenel; “Cumhur ittifakına sözde aykırı hareket etme sebebi ile ihraç edilen Erhan Usta Bey’in nerden talimatla ihraç İsteminin savunması dahi incelenmeden yerine getirildiği partinin Samsun’da ve gönlümüzde bu yanlıştan dönülmediği sürece hükmü yoktur.” Dedi.

Milletvekili Erhan Usta’nın ilkeli ve dürüst duruşu ile Samsunlular tarafından sevilen bir siyasetçi olduğunu, SAMDEF olarak Samsun’a ve Samsunun değerlerine sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapan SAMDEF Başkanı Metin Şenel; “Milliyetçi Hareket Partisi Yönetimi hangi gerekçe ile ihraç kararını aldığını kamuoyunun ve hemşerilerimizin vicdan takdirlerine bırakıyorum. Federasyonumuzun her kademesi ile milletvekilimiz ve hemşerimiz Sayın Erhan Usta’nın yanında olduğumuzu kamuoyu bilgisine sunarız.” Dedi.

SAMDEF Başkanı Metin Şenel Erhan Usta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER