Advert
Hayaldi Gerçek Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hayaldi Gerçek Oldu
04.10.2017 13:17:16

 

Hayaldi Gerçek Oldu

Sevgili okurlarım; milletimiz Kemalizm’in zulmünü o kadar çok yaşadı ki anlatmakla bitmez. Keza birçok yazımda da belirtiyorum bu zulümleri. Bunlardan biride başörtüsü yasağıydı.

Merve Kavakçı Fazilet Partisi'nden 18 Nisan 1999 seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak seçilmişti ve 2 Mayıs 1999'da TBMM'de yemin törenine başörtülü gelmiş ve geldiğine de pişman edilmişti. Başörtüsü milletvekilliğine hatta vatandaşlıktan çıkarılmasına sebep olmuştu. Bu zulmü gazeteler aşağılayarak manşetlere taşırken köşe yazarları da bundan geri kalmıyordu. Zulüm bu kadar büyüktü yani.

O Gün Mecliste Yaşananlar-Bülent Ecevit:

‘’Burası hiç kimsenin özel yaşam mekânı değildir. Burası devletin en yüce kurumudur. Burada görev yapanlar devletin kurallarına uymak zorundadırlar. Burası devlete meydan okunacak yer değildir. Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz!"

Bülent Ecevit’in bu sözleri üzerine meclis karışmış ve Merve Kavakçı Meclisi terk etmek zorunda kalmıştır. Bu durum yüz yıl öncesinde yani Osmanlısında hayaldi ancak Türkiye’de gerçek oldu.

TSK’da Bir İlk Daha:

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) kararıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) başlatılan "başörtüsü serbestisi" sonrası bir ilk daha yaşandı.

Daha önce Hava Harp Okulu’na kabul edilen başörtülü öğrenciyle bir ilkin yaşandığı TSK’da, şimdi de Kara Harp Okulu’nda (Harbiye), yeni eğitim öğretim yılına tarihinde ilk kez başörtülü bir öğrenci ile girdi.

Bir zamanların Türkiye’sinde hayal olan şimdinin Türkiye’sinde gerçek oldu.

Yüzde 40’lık MTV Zammında Hükümetten Geri Adım:

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sonrası, Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, MTV’ye ilişkin açıklamalar yaptı. MTV zammı hakkında konuşan Bozdağ, "Bakanlar Kurulumuz MTV’nin kanun tasarısında öngörülen rakamdan daha makul bir rakama çekilmesi konusunda karar aldı. Bu konuda Naci Bey gerekli çalışmaları bitirdikten sonra yeni rakamı açıklayacak. MTV oranı yapılan iyileştirmeye göre revize edilecektir” dedi. Bakalım şimdi zam oranı yüzde kaç olacak.

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

TSK Başörtüsü Merve Kavakçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert