Hayat Dersleri 21
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hayat Dersleri 21
10.03.2020 13:24:25

 

Hayat Dersleri 21

Bir noktada başladığımız ve nerede neticeleneceğini bilemediğimiz bir hayatı bizlere ebedi saadeti kazanmanız için lütuf ve keremi ile bahşeden Rabbimiz, huzurlu bir hayat ile birlikte bu imtihandan yüz akı ile çıkmamız için bizlerden bazı isteklerde bulunmaktadır. Birçoğumuz hayatı vereni ve bizlere verilen nimetleri unutarak nefsin arzularına uyuyor ve tabi kılındığımız imtihanı unutuyoruz. Biz ne kadar kötü bir emanetçiyiz.

**********

İnsanlar işlerini, kendi güçleri ve imkânları ile yapmalı, bir yola koyulurken sadece bunun hesabı ile hareket etmelidirler. Başarı ve stratejilerini, başka insanların yardım ve desteğine göre planlayanlar ve bu hesap ile hareket edenler, sık sık hayal kırıklığı ve yürek yaralayan hezimetleri yaşamaktan kurtulamazlar.

**********

Bu dünyada huzur ve barışın temeli, gerçek insan olmak üzere kurulur. Gerçek insan olmanın en bariz özellikleri; Allah'ın verdiği nimetleri paylaşmasını bilmek, hoşgörü, diğer insanları ve varlıkları sevmek ve farklılıklara saygı göstermektir. Bütün savaşlar ve kavgalar, bunları ihmalden ve bu insanı değerleri göz ardı etmekten çıkmıyor mu?

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER