Hayati tekin Çerkes Ethem'in heykelini dikecekmiş!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hayati tekin Çerkes Ethem'in heykelini dikecekmiş!
04.03.2019 09:01:06

 

Hayati tekin Çerkes Ethem'in heykelini dikecekmiş!

 İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, katıldığı bir televizyon programında Çerkes Ethem'in heykelinin dikeceğini açıkladı.

Samsun’un sosyal ve ekonomik meseleleri dururken tipik bir heykelci CHP zihniyeti gibi açıklamalar yapan Tekin, “Kurtuluş Yolu üzerine, Atatürk ile birlikte yola çıkmış kahramanların, Topal Osman ve Çerkes Ethem'in heykellerini dikeceğim!' dedi.

KİM KARŞI ÇIKARSA ÇIKSIN ÇERKES ETHEM'İN HEYKELİNİ DİKECEĞİM!

Bu konunun tarihçiler ve siyasetçiler tarafından tartışılması ve onlara bırakılması gereken bir konu olduğunu ifade eden Tekin, " Ben Çerkes Ethem'in ve Topal Osman'ın Kurtuluş Savaşı'nın en başından ve en zor zamanlarında, herkes çekildiği zaman kahramanlıklar yaparak savaştılar. Bu savaşta canı pahasına mücadele eden herkese saygım sonsuz. Bu kahramanları ve kahramanlıklarını kimse inkar edemez.

Ben siyasi çekişmeler öncesindeki kahramanlıkları dikkate alarak, kim ne derse desin, kim karşı çıkarsa çıksın, Çerkes Ethem'in heykelini de dikeceğim. Bunun için bazı çevrele bana karşı çıkacaklar. Ancak bu Çerkes Ethem'in Kurtuluş Savaşı'nda zafere ulaşmak için verdiği mücadeleyi yok saymamıza neden olamaz." diye konuştu.

 

​ İYİ Parti Samsun Hayati Tekin Çerkes Ethem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER