Hayvana eziyete 5 Yıl Hapis Geliyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hayvana eziyete 5 Yıl Hapis Geliyor
19.11.2018 09:05:45

 

Hayvana eziyete 5 Yıl Hapis Geliyor

Başkan Erdoğan’ın talimatıyla hayvan haklarında yapılan yeni düzenlemenin detaylarına SABAH ulaştı: Sokak hayvanı olsun olmasın tüm hayvanlara çip takılacak ve hayvanlara eziyet edene 5 yıla kadar hapis cezası verilecek

AK Parti'de Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine hayvan haklarında yapılacak yeni düzenlemelerde son aşamaya geldi. AK Parti hem hayvanlara yapılan eziyete son vermek hem de insanların önce hayvanı sahiplenip sıkılınca da sokağa atılmasına engel olacak yeni bir düzenlemeyi hayata geçirecek. Buna göre hayvana eziyet edene 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.

TÜM HAYVANLARA ÇİP

SABAH'ın edindiği bilgiye göre yeni dönemde bütün hayvanlar çipli yani kimlikli olacak. Hayvanın kaç yaşında olduğu, sağlık kontrolünden geçirilip geçirilmediği, sahipli ise sahibinin kim olduğu bilgileri bu çipte yer alacak. Bu çipler hayvanın deri altına takılacak. AK Parti'nin getireceği düzenleme ile hayvanlara işkence yapanlar da cezasız kalmayacak. Türk Ceza Kanunu'nda yapılacak değişiklik ile bu suçu işleyenlere 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilebilecek. Düzenlemedeki bir başka dikkat çeken nokta ise barınaklardan veya petshoplardan alınan ancak daha sonra sokağa bırakılan hayvanlarla ilgili olacak. Hayvanını sokağa atanlara 500 TL idari para cezası verilmesi değerlendiriliyor. Hayvan barınaklarına da standart getirilecek. Hayvanların iyi koşullarda bakımının yapılması için belediyelere sorumluluk yüklenecek. AK Parti teklife son şeklini verip bu ayın sonunda Meclis Başkanlığı'na sunmayı planlıyor.

​Başkan Erdoğan Sokak hayvan hayvan hakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER