Advert
Hediye Kur’an Meali Projesi: 100 Bin Dost
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hediye Kur’an Meali Projesi: 100 Bin Dost
13.04.2017 14:33:23

 

Hediye Kur’an Meali Projesi: 100 Bin Dost

Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma Platformu, İstanbul Sosyal Gelişim Derneği’nin Türkiye’de ve Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinin Samsun’da düzenlediği “100BinDost Hediye Kur’an Meali” kampanyasına ilgi büyüyor.

Samsun’da 12 Nisan 2017 Çarşamba günü İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi Kültür Evinde düzenlenen programa Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, gönüllüleri, memur-sen temsilcileri ve Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt’un katılımlarıyla gerçekleşti.

İnsanları Kur’an’ın anlamıyla buluşturmak amacıyla düzenlenen kampanyanın çıkışı: Geçtiğimiz yıllarda Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma Platformu’nun, Anar Araştırma şirketine Türkiye ölçeğinde yaptırdığı bilimsel anketin sonucunda ülkemiz için oldukça çarpıcı sonuçlar çıktı. Bu sonuçlardan birisi Türkiye’de meal okuma oranının “%5” olmasıydı. Buradan yola çıkan Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma Platformu, meal okuma oranının artması ve Kur’an’ın anlamıyla buluşulması için Meal Hediye Kampanyası düzenliyor.

Samsun Çevre Eğitim ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu başkanı Orhan Büyük yaptığı açıklamada; “Hediye edin, yüz binlerin Kur’an’ın anlamıyla buluşmasında bir dost da siz olun, diyoruz ve herkesi Kur’an’ı Kerim Meali hediye kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Kampanyanın daha ilk günlerinde binlerce meal hediye edildi, Hedefimiz yüz binlerin bu kampanyaya katılması ve Kur’an’ın anlamıyla buluşmasıdır.” dedi.

100 Bin Dost kampanya sloganı: “Anlayınca çok şey değişir”

“Anlayınca çok şey değişir” sloganı ile Ocak ayında başlayan “100BinDost” projesi büyük ilgi görüyor.  Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma platformu başkanı Abdurrahman Katlan, kampanya adını nasıl bulduklarını söyle anlattı: “Peygamber Efendimiz (s.a.s.) veda hutbesinde şöyle buyurmuştu: “Ben size öyle bir şey bıraktım ki, ona sımsıkı sarılırsanız, hiçbir zaman doğru yoldan sapmazsınız. O, Allah’ın kitâbıdır. Allah’ın Peygamberinin sünnetidir.” İşte bizlere bıraktığı emanetini yüz binlere ulaştırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

 

​Samsun Acem Tekkesi Kültür Evi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert