Hem Mason hem de Türkiye ismini kullanan Fikir ve Kültür Derneği
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hem Mason hem de Türkiye ismini kullanan Fikir ve Kültür Derneği
27.11.2018 13:57:41

 

Hem Mason hem de Türkiye ismini kullanan Fikir ve Kültür Derneği

Kamu Yararına Mason Derneği Olur Mu Demeyin!

Masonların 4 ila 33. Dereceleri arasındaki eğitimleri vermek amacıyla faaliyet gösteren Türkiye Fikir ve Kültür Derneğinin “Kamuya Yararlı Dernekler” statüsünde olduğu tespit edildi.

Türkiye Fikir ve Kültür Derneği unvanı adı altında çalışan dernek; Masonluğun Siyonist Öğretisi olan Eski ve Kabul Edilmiş Skoç Riti’ni basamaklı derece sistemine göre, mason üstatlarına yıllarca süren eğitimler dâhilinde veriyor.

Üye kabul törenini yedi kollu şamdanın önünde yemin ettirerek yapan dernek, dördüncü dereceden itibaren Yahudi tarihi, Siyonizm ve Kabala öğretileriyle her yıl yüzlerce genci zehirlemeye devam ederken, kendilerine verilmiş kamuya yararlı dernekler statüsü sayesinde yeni üyeler kazanmakta zorluk çekmiyor.

Dördüncü dereceye girerek derneğe ilk adımlarını atan üstat masonlar, zaman içinde “Kudüs tapınağının hâkim amiri” ,  “Doğu şövalyesi, kılıç şövalyesi”, “Kudüs Prensi” , “Büyük Pontif Yüce İskoçyalı”, “Kadoş Şovalyesi”, “Töton Şovalyesi” ,“Lübnan Prensi”, “Balta Şovalyesi” gibi gayri milli unvanlara sahip oluyor.

Türkiye Fikir ve Kültür Derneğinin kamuya yararlı dernekler statüsünden çıkarılması ve faaliyetlerinin takibe alınması için İçişleri Bakanlığına yapılan başvurular cevapsız kalırken, yetkililerin bu konudaki vurdumduymazlığı kamuoyunu endişeye sevk ederken aynı zamanda milli iradenin tecellisi açısından da şaşırtıcı kabul ediliyor.

Web sitelerinde ilan ettikleri tüzüğe göre yurtdışında da faaliyetleri bulunan Türkiye Fikir ve Kültür Derneği’nin merkezi İstanbul’da bulunuyor.

İzmir Bursa, Ankara ve Adana’da şubeleri bulunan dernek, önceki yıllarda yaptıkları keçi kurban etme ayini ile medyada gündeme gelmiş, aylarca konuşulmuştu. Derneğin Türkiye genelinde 3 Bin üyesi bulunuyor.

 

 

Mason Türkiye Fikir ve Kültür Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER