HINCAL ULUÇ SUAT KILIÇ’A YÜKLENDİ!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
HINCAL ULUÇ SUAT KILIÇ’A YÜKLENDİ!
16.10.2013 12:21:39

 

HINCAL ULUÇ SUAT KILIÇ’A YÜKLENDİ!

Sabah Gazetesi'nin usta kalemlerinden Hıncal Uluç, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran spor olaylarını Sabahspor.com okuyucularına değerlendirdi.

2020 Olimpiyat Oyunları'nı kaybetmemizin ardından tartışmaların durulmasının ardından görüşlerinizi ifade edeceğinizi söylemiştiniz. Buenos Aires'te yapılan sunumlar, Türkiye'nin kaybetme nedenleri, öncesi ve sonrasında yaşanan tartışmalarla ilgili bugün neler söyleyeceksiniz?
 
Kaybettiğimiz ilan edildiği anda yani Rogge, Tokyo levhasını açtığı anda Türkiyemizin Spor Bakanı Suat Kılıç, "Kına yaksınlar" dedi ve böylece ortada bir olimpiyat mücadelesi değil, bir siyasal mücadele olduğu ortaya çıktı; en azından Spor Bakanı açısından... 'Biz bu olimpiyatı alsaydık, onu siyasal anlamda kullanacaktık, oya dönüştürecektik, muhalif partiler onun için engel oldular.' "Kına yaksın" bu demek!

Böyle bir ortamda, 'Biz bu olimpiyatları niye kaybettik?' tartışmasının anlamı yok. Olimpiyatları niye kaybettiğimizi iyi analiz etmeliyiz ki bundan sonra talip olduğumuzda kazanabilelim. 2024 en yakını... 11 sene sonraki olimpiyatlar... Böyle bir amacın yoksa zaten tartışmaya da gerek yok. Kapatırsın defteri biter gider.
 
Bora EĞRİÇAYIR / SABAHSPOR.COM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert