Hüda-par’dan yerel seçim açıklaması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hüda-par’dan yerel seçim açıklaması!
03.09.2018 11:49:41

 

Hüda-par’dan yerel seçim açıklaması!

Hür Dava Partisi (Hüda-Par) Başkan Vekili Mehmet Yavuz, Türkiye’de Mart 2019’da yapılması beklenen belediye seçimlerinde partilerinin ittifaklara açık olduğunu belirtti.

K24’ün sorularını yanıtlayan Mehmet Yavuz, ittifakların seçimin doğası gereği olduğunu ifade ederek, 24 Haziran seçimlerinde ittifak görüşmelerinin olduğunu ancak uzlaşıya gidilmediğini söyledi.

Şu ana kadar belediye seçimleriyle ilgili kendilerine gelen herhangi bir teklifin olmadığını da söyleyen Yavuz, kendilerinin de bu konuda başka bir partiye teklifte bulunmadığını aktardı.

İttifaklara açık olduklarını sözünü yineleyen Yavuz, “Herhangi bir partiden teklif gelirse, genel kurulumuzla değerlendirip sonuca bağlarız. Bizim ‘Şu veya bu partiyle görüşmüyoruz’ dediğimiz hiçbir rezervimiz bulunmuyor. Hangi parti olursa olsun görüşmeye açığız” dedi.

Mart’ta yapılacak belediye seçimlerine parti olarak girme hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Yavuz, “Gelişecek olaylar karşında her türlü alternatif masamızdadır” diye konuştu.

AF AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) gündeme getirdiği afla ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yavuz, şunları söyledi:

“Bizim affa yönelik ilkesel yaklaşımımız, devlet eğer bir af çıkarıyorsa kendisine karşı işlenen suçları affetme yetkisine sahiptir. Bir başkasının bir başkasıyla işlemiş suçun affetme yetkisi devlete ait değildir. Mağdur olan insanlara aittir. Bizim ilkesel olarak yaklaşımımız bu şekildedir.”

EYLEM PLANI

Öte yandan, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı “100 günlük eylem planı”nıyla ilgili de konuşan Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Açıklanan bazı maddeleri benimsemekle birlikte bir kısmının eksik olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bizim 16 Nisan referandumuna destek vermemizin genel gerekçesi olan darbe anayasasının değiştirilmesi hususunda tek bir cümlenin bulunmamasını çok büyük bir eksiklik olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

DIŞ POLİTİKA

Türkiye’nin dış politikasındaki gelişmelerle ilgili “Türkiye’nin üzülerek belirtmeliyim ki ciddi ilkeli bir duruşu yoktur” ifadesini kullanan Yavuz, şöyle dedi:

“Şu an ABD ile yaşanan gerilimde de durum bu. Çünkü daha önce de Rusya Devlet Başkanı Putin’le düelloya girdik. Savaşın eşiğine geldik. Sonra da Putin’le dost oldular. Yine daha önce Irak Başbakanı Haydar Abadi ile yapılan tartışmaları biliyoruz.”

Güney Kürdistan’da 25 Eylül 2017’de yapılan referandum öncesi ve sonrasında Ankara'nın, Başkan Mesud Barzani’ye yönelik yanlış bir politika ortaya koyduğunu da sözlerine ekleyen Yavuz, “Ama gelinen aşamada hem Sayın Neçirvan Barzani’nin AK Parti kongresine davet edilmiş olması hem de kavgaya tutuşmuş olduğu insanlarla dost ve arkadaş olması, ileride bir dostunun olmayacağının garantisi kamuoyu ve halk tarafından görülmüyor" dedi.

Hüda-Par belediye seçimleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert