Hüdayi Vakfı’ndan Vefa Hareketine Destek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hüdayi Vakfı’ndan Vefa Hareketine Destek
28.03.2020 13:23:44

 

Hüdayi Vakfı’ndan Vefa Hareketine Destek

İstanbul’da koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara yönelik sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları yardımlar ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor.

Vefa Sosyal Destek adıyla yapılan bu yardım hareketine 425 yıldır hizmet veren Üsküdar merkezli Aziz Hüdayi Vakfı da katılıyor. İstanbul’da her ay yaklaşık 7 bin dar gelirli aileye düzenli bir şekilde gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan ayni yardımları ve nakdi destekleri ulaştıran vakıf, yaşlılara ve kronik rahatsızlığı olan hastalara yönelik yardımlarını arttırma kararı aldı.

 

Vakıf bu kapsamda hastalığın yayılmaması amacıyla devletin yaptığı çağrıya uyarak evlerinden çıkamayan yaşlıların ve kronik rahatsızlığı olan hastaların gıda ve hijyen gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için saha uzmanları ve gönüllüleriyle birlikte market alışverişlerini gerçekleştiriyor.

 

Yardımların koordinasyonu noktasında kaymakamlıklar, belediyeler ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli irtibat halinde olduğunu belirten vakıf, hayırsever vatandaşları vefa hareketine katkı vermeye çağırıyor.

Vefa Sosyal Destek Hüdayi Vakfı koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert