İbrahim Sandıkçı; Canik’te Her Şey Kadınlar İçin Olacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İbrahim Sandıkçı; Canik’te Her Şey Kadınlar İçin Olacak
18.03.2019 09:14:54

 

İbrahim Sandıkçı; Canik’te Her Şey Kadınlar İçin Olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı Canik’te yaşayan kadınlarımız için önemli açıklamalarda bulundu. Sandıkçı “Canik artık kadınlarımız için bir üretim merkezi olacak” dedi.

Kadınların dünya için önemine vurgu yapan Sandıkçı “Sadece dünyadaki örneklere bakıldığında yerelde kadınların güçleri birleştirildiğinde neler yapabilecekleri ortadadır. Kadınlarımızın eğitilmesi, onların iş dünyasına kazandırılması noktasında elimden gelen gayreti göstereceğiz. Çünkü kadın mutlu ve huzurlu olursa aile mutlu olur, aile mutlu olduğunda bu bir kartopu misali tüm insanlığın mutlu olması demektir. Bu yüzden biz kadınlarımızın, özellikle Canik’te yaşayan kadınlarımızın kendilerini geliştirmeleri için imkânlar sağlayacağız”

El Emeği Çarşısı Canik’te açılacak

Kadınlarımızın becerileri göz önüne alınarak onlara özel hobi kursları açılacağını belirten İbrahim Sandıkçı sözlerine şöyle devam etti: “ Kadınlarımız bizim gözbebeğimiz. Yaptıkları her şeyde bir ahenk var. Biliyorum ki hepsi becerikli kadınlar. Onların belediye olarak her zaman yanında olacağız. Okuma yazma kurslarından hobi kurslarına kadar, onlar için gerekli olan tüm kursları açacağız. Kızlarımız kursiyer olmak istediklerinde, acaba ilçemde var mı diye düşünmeyecek. Bütün hobi kurslarını açacağız inşallah. Kadınlarımız yaptıkları ürünleri satabilecekleri El Emeği Çarşısı da Canik’te olacak” dedi.

Organik Pazar Canik İçin Gerekli

El Emeği Çarşısı ile beraber Canik’te aynı yerde yapılması planlanan Organik Pazar ile de bilgi aldığımız Sandıkçı, Canik’te Organik Pazar uygulamasını önemsediklerini ifade etti. Günümüzde sağlığımız için önemli bir yer tutan doğal besin temininin zor olduğunu görüyoruz diyen Sandıkçı, “Ama planladığımız Organik Pazar ile Canik’li kardeşlerimizin ve hatta Samsunlu vatandaşlarımızın da faydalanacağı bir pazar haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı İbrahim Sandıkçı Canik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER