İbrahim Sandıkçı’dan Çanakkale Mesajı: Şehitlik Ulaşılması Zor Bir Mertebedir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 İbrahim Sandıkçı’dan Çanakkale Mesajı: Şehitlik Ulaşılması Zor Bir Mertebedir!
18.03.2019 13:25:04

 

İbrahim Sandıkçı’dan Çanakkale Mesajı: Şehitlik Ulaşılması Zor Bir Mertebedir!

“Çanakkale geçilmez” diyerek sözlerine başlayan Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, bu memleket için gözlerini kırpmadan şehit olan vatan evlatlarına dua etti ve onlara olan minnettarlığını ifade etti.

1914 ila 1915 yılları arasında devam eden çetin mücadele ile 18 Mart 1915’te kazanılan Çanakkale Zaferi ulusumuz için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Sandıkçı, o gün orada birçok şehit verdiğimizi, onların kanlarıyla sulanan bu topraklarda yaşanın şeref olduğunu, hatıralarını unutmayacağını ve dualarımızda hep hatırlanacağını söyledi.

Bu Topraklar Üzerinde Kimse Oyun Oynayamaz

Sandıkçı, bu toprakların kolay kazanılmadığından bahsettiği konuşmasında, “Bizler dedelerimizin mirası olan bu toprakları gözümüz gibi bakmak zorundayız. Öyle de yapıyoruz. Vizyonlarımızı dedelerimizin bıraktığı miras üzerine inşa ediyoruz. Onların bu yaptığı fedakarlık bizler için çok önemli. Bu topraklar üzerinde kimse oyun oynamaya kalkmasın. Biz vatan uğruna şehit olmayı göze almış bir milletiz. Bunun nasıl olduğunu merak edenler Çanakkale’ye, Kurtuluş savaşına bakabilirler. Biz bu toprakların bekçisiyiz. Biz evlatlarımızı da bu toprakların bekçileri olarak yetiştiriyoruz. Bu topraklar ilelebet bizimdir, bizim olarak kalacaktır” dedi.

Şehitlik Bizim İçin Kutsaldır

Biz toprağımızı koruyan kollayan bir milletiz diyen Sandıkçı, “ Bizler 600 yıl tüm dünyaya hükmetmiş bir imparatorluğun mirasçılarıyız. Bu mirası canımız pahasına koruyacağımızı tüm dünya bilmektedir. Dedelerimiz nasıl şehit olmaktan çekinmedilerse bizlerde çekinmeyiz. Çanakkale bunun en güzel örneğidir. Kurşunların önüne en ufak bir endişe dahi duymadan atlayan ecdadımız, birçok savaş meydanında bu kahramanlığı yapmıştır. Şehitlik mertebesi bizim için kutsaldır. Savaş meydanında bizlere bu geleceği hazırlamak için şehit olan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bizler onların miraslarına sahip çıkıyoruz, çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Biz Çanakkale’yi Unutturmayacağız

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümünde gençlere de mesajlar veren Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Bizler bu kahramanlıkları unutturmamak için, Çanakkale ile ilgili çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Halkımızın özellikle gençlerimizin bu konularda bilgili olması bizim önceliğimizdir. Paneller, konferanslar, tiyatro gösterileri ve gerekirse geziler düzenleyerek bu manevi havayı hissetmelerini sağlayacağız. Çanakkale ruhunu gelecek nesillere aktarmak için birçok etkinlik düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Çanakkale Zaferi İbrahim Sandıkçı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER