​İdam teklifi Ekim’de Meclise getiriliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​İdam teklifi Ekim’de Meclise getiriliyor!
07.08.2018 11:49:13

 

​İdam teklifi Ekim’de Meclise getiriliyor!

Cumhur ittifakı’nın ortaklarından Büyük Birlik Partisi Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Mustafa Destici, idam cezası için yasa teklifini ekimde Meclis’e sunacak.

İdamın geri getirilmesi hususunda yasa Meclis’ten geçerse onaylayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,  geçen hafta PKK saldırısında hayatını kaybeden astsubay eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğinin cenazesinde “İdamla ilgili atacağımız adımlar yakındır” demişti.

Partisinin Bursa teşkilatının istişare toplantısında konuyan Destici ‘hain ve katiller için’ idam cezasının geri getirilmesi gerektiği görüşünü savunarak şöyle devam etti:  “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Önüme gelirse imzalarım’ dedi. BBP olarak inşallah ekim ayında teklifimizi Meclise sunacağız ve oradaki grupların tavrını da göreceğiz. BBP olarak milletimize verdiğimiz sözü de tutacağız, inancımızın gereğini de yerine getireceğiz.”

Destici şöyle devam etti;

“Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeğinin hadisesinde olduğu gibi bizzat bombayı patlatıp onların canına kast eden, onları şehit eden ya da dünkü özel harekat polisimizde olduğu gibi bizzat kurşunu sıkıp benim, askerimi, polisimi, öğretmenimi, kundaktaki bebeğimi şehit eden teröristler için idamı istiyoruz. İkincisi de küçük yaşta çocuklarımızı, kızlarımızı, kadınlarımızı kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar için idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz. Anayasayı değiştirecek sayımız yok diyebilirler. Bizim teklifimiz referanduma götürelim millet ne derse onu yapalım”

idam cezası Mustafa Destici
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert