İdeal bir belediye başkanı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İdeal bir belediye başkanı!
07.10.2018 10:13:57

 

İdeal bir belediye başkanı!

Davasının şuurundaki inançlı hiç bir belediye başkanı sözde sosyal belediyecilik adı altında yapılan klasik hizmetlerin ve göz boyamaların ardına saklanmaz.

Halktan yaptıklarından dolayı övgü beklemez, gizli gizli kendisiyle övünmez.

Ancak Allah rızasını halkın memnuniyetini gaye edinir dua bekler. Bu makamdaki en ulvi düşünce ve ücreti budur.!

İdeal bir belediye başkanı bu imkânı ona veren Rabbine çokça şükreder. Halka ise hizmetleriyle teşekkür eder.

Hakkın izni ve halkında vesilesiyle orada oturduğunu iyi bilir. Her şeyi kendinden bilmez.

Gizli gizli Rabbin den hataları, kusurları, söz verip yapamadığı tüm vaatlerinden dolayı, af ve mağfiret diler.

İnsanlara vefa gösterir. Halkın içinde olur. Kendini imtiyazlı gibi göstermez. Sadakat gösterir. Şımarmaz, kızarak sırt dönmez Yüz ekşitmez.

Geldiği makamda hiç değişmez neyse o olur.. Halkına buğz etmez,kinlenmez, zulmetmez.

Halka birlik ve beraberliği yani tevhid şuurunu aşılar.

Fakirlerle kol kola gezer. Onları baş tacı yapar.

Yetimleri,fakirleri sevindirme den makamında bir gün geçiremez.Rahatsız olur. Lüksü terkeder. Derilerden yapılı şık güzel pahalı koltuğunu yüksek katlardaki odada değil en aşağı kata kor..! O koltuklara kendisini değil halkı oturtur. Kendisi çivili tahtadan sandalye ye oturur.

Yeryüzünde tevazuuyla yürür insanların içinde rahatlıkla dolaşır.Halktan kaçmaz saklanmaz. Manevi sorumluluğun vebalinin büyük olduğunu çok iyi bilir, bundan çok korkar.

İnançlı insanların iktidarında, İnanclı belediyelerin, diğer kapitalist belediye lerden farkının nasıl bir belediyecilik olduğunu model olarak tüm dünyaya gösterir.Örnek olur.Görenleri duyanları şaşırttığı gibi kendine de hayran bırakır.

Tüm bu hizmetleri yaparken  iştişare ile yani insanların önce rızasını yani gönüllerini kazanmak suretiyle yapar.Yapılan tüm hizmetlerdeki amaç,Allah ın memnuniyetini ve insanların memnuniyetini kazanmaktır.Yoksa tebasına cefa ederek,halkın gazabını kazanan belediye her iki cihanda ziyandadır..

İnançlı bir belediye başkanı; gerçek ana hedeflerini ve belediyeciliğin nihai gayesini unutmaz.! Sıradan belediyecilik yapmaktansa,başka gelir kaynakları bulur ve projelerini ortaya koyar gerçekleştirir.

İdeal bir belediyenin nihai hedefi ;arsa yol su,imar.. vb  hizmetlerden ücret almaması gerektiğini bilir.Halkın sırtından gelir elde etmek yerine,onlara ve kendine başka  gelir sağlamak olduğunun şuurunda ve gayesindedir.Hakiki belediye başkanı vatandaşının taleblerine dikkat kesilir refah düzeyini artırmak için çalışır.

Eski belediyecilik anlayışının artık yıkılması,adayların İnsanların sınırları zorlayan projeleriyle ortaya çıkması gerekiyor.! Çünkü taklit belediye başkanlığından,klasik belediye hizmetlerinden,göz boyamalardan millet bıktı usandı.!.

İşine gelmediğinde kanunların arkasına sığınan, işlerine geldiğinde ise kanunları hiçe sayan uygulamaları bırakır. İnsanlara karşı nefsinde adil olur davranır.İmkanlarını sadece güçlü ve zengin olanlara değil eşit  oranda fakir olanlara ve halka yansıtır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ahmet düzgün ideal bir belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER