İHH Başkanı: Biz seferden sorumluyuz Zaferi Verecek Olan Allah’tır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İHH Başkanı: Biz seferden sorumluyuz Zaferi Verecek Olan Allah’tır
16.12.2016 12:13:54

 

İHH Başkanı: Biz seferden sorumluyuz Zaferi Verecek Olan Allah’tır

İHH Genel Başkanı Yıldırım: “Biz seferden sorumluyuz zaferi Allah verecek ama biz zafer için bir çözüm üretiyoruz, Allah’ın hazinesi boldur” dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde İstanbul’dan yola çıkan ve toplanan insani yardım malzemelerini Halep’e ulaştıracak konvoy, Sakarya’daydı. İstanbul›dan Cilvegözü Sınır Kapısı’na “Halep’e Yol Açın” kampanyasıyla yola çıkan aralarında tırlarında bulunduğu yaklaşık bin araçlık konvoy, Serdivan ilçesindeki Sakarya Spor Salonu önünde İHH temsilcileri ve üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Sakarya Spor Salonunda düzenlenen programda konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, bu yola Allah rızası için çıktıklarını söyledi. Bu yola çıktıklarında bazılarının “Ne yapacaksınız” diye sorduklarını dile getiren Yıldırım, “Biz seferden sorumluyuz zaferi Allah verecek ama biz zafer için bir çözüm üretiyoruz, Allah’ın hazinesi boldur, istediğini iste. Sefere çıkmış olanlar Rabbimden şunu isteyin, ‘Allah’ım bu seferimi zaferle sonuçlandır.’ Allah’ın hazinesinden bir şey eksilmez.” diye konuştu. Yıldırım, hedeflerinin Halep’teki mazlum insanların çıkarılması ve onlara kucak açmak olduğunu belirterek, “Allah nasip ederse bununla karşılaşacağız, tüm yüreğimle inanıyorum çok kısa bir süre içerisinde.

Zalimler zulmüne devam ediyor

Zalimler zulmüne devam ediyor. Misket bombası atıyorlar. İki mahalle kaldı Müslümanların elinde, yüzde 98’i gitti. O kadar insan iki mahalleye sığıyor. Bomba nereye düşerse düşsün insana, ete, cana düşüyor.” şeklinde konuştu. “Acıma diye bir şey yok” diyen Yıldırım, “Onlardan artık merhamet de dilenmiyor kimseler. Bizler o iki mahallede düşmeden inşallah dünya kamuoyununu harekete geçirerek, o mazlumların oradan çıkarılmasına bir nebze de olsun katkı da bulunursak bütün alemin kurtuluşunun sevabını alırız. Türkiye gece gündüz çalışıyor, diplomasi yapıyor, baskı kuruyor. Bazı ülkelerle bizzat ben görüşüyorum. Allah zalimlerin kalbine bir korku salsın.” dedi.

Diriliş Postası

ihh Halep Bülent Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert