İhsan Şenocak: Fuhuşu meşrulaştırma aileyi yıkarsın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İhsan Şenocak: Fuhuşu meşrulaştırma aileyi yıkarsın!
07.11.2018 11:49:04

 

İhsan Şenocak: Fuhuşu meşrulaştırma aileyi yıkarsın!

Gayri meşru ilişki yaşadığı oyuncu Ahmet Kural tarafından darp edilen şarkıcı Sıla’ya ‘yanındayız’ diyerek destek veren Aile Bakanlığına tepki gösteren Şenocak Hoca, “Fuhşa aşk derseniz, aileyi yıkarsınız” dedi

Televizyonlarda reyting uğruna aile yapısına zarar veren, özellikle de gençler üzerinde ahlaki tahribatlara neden olan diziler ve son zamanlarda artan evlilik dışı ilişkiler, gelecek nesilleri ateşe atmaya devam ediyor. Günümüzde aile müessesesinin ciddi anlamda yaralandığına dikkat çeken Dr. İhsan Şenocak Hoca, gayri ahlaki ilişkilerin önlenmesi konusunun devlet eli ile bir çözüme kavuşturulması gerektiğini etti. TV ekranlarında yer alan kişilerin hayat tarzlarının toplumda yozlaşmaya sebep olduğunu belirten Şenocak Hoca, “Ekranlardan da ahlaksız, irfansız, iffetsiz bir hayatı anlatıyorlar. Her şey paraya, üne, şehvete dayalı. Bizim nazarımızdaki ünlüler Allah Resulü’nün (a.s.) ashabıdır, alimlerdir, ulemadır” dedi.

Bizim ünlülerimiz

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) Kurucusu Dr. İhsan Şenocak Hoca, “İslam’a göre nikahsız beraberlikler zinadır. Hüküm bellidir. Bunlara ‘aşk’ diyenler, Müslümanların çocuklarını bunların hayatlarına mahkum ediyorlar. TV’lerde programlara çıkarılan nikahsız birliktelik yaşayarak yanlış yapan insanları, çocuklar doğru bir hayat yaşıyor gibi algılıyor. Bilinçaltlarına bu yerleşiyor. Bu da toplumsal bozulmaya yol açıyor. Bizim nazarımızdaki ünlüler Allah Resulu (a.s.) ashabıdır, alimlerdir, ulemadır. Onların hayatları da bellidir. Anadolu kadınlarını, Çanakkale şühedasını yetiştiren anaların hayatları bellidir” ifadelerini kullandı.

Zinaya ‘aşk’ diyenler

İhsan Şenocak şöyle devam etti: “Neşelerini, muhabbetlerini, evlerinin içinde tutan, acılarını bile dışarıya duyurmayan evlerde yetişen çocuklarla destanlar yazdı ecdadımız. Günümüzde zinaya ‘aşk’ diyen insanların hayatları ekranlarda çok normal hayatmış gibi gösterilir, bunların saatlerce, günlerce müdafaası yapılır ve devam ederse iffet, adab gibi değerleri korumanın mümkünatı olamaz.”

Şenocak, “Anne babalar edebi, iffeti, hayâyı çocuklarına anlatmakta zorlanır oldu. Ekranlarda sanattan, kültürden, edebiyattan anlamayan, tek mahareti bedenini ekranlarda arz-ı endam etmek olan bu insanların dünyasına mahkum oldu gençler. Bu gençlere kim merhamet edecek” şeklinde konuştu.

“Aileler parçalanmamalıdır” sözlerini altını çizerek vurgulayan Şenocak Hoca, “Aileden sorumlu müesseseler iffetsiz, nikahsız ve ailesiz bir hayatı ‘özgürlük’ zannedenleri takdir ederse gençler yanlışı doğru, fuhşu ‘aşk’ olarak görür ve orada ne edeb, ne iffet, ne aile korunur. İki şey yapmak lazım; ilk olarak müminler evlerine sahip çıkacaklar. Baskıyla değil, anlatarak bunu yapacaklar. Yuvalarda bir yürek devrimi yapacaklar. Rasulullah’ı anlatacak, Ashab-ı Kiramı anlatacak, Hz. Aişe’yi (r.a.), Nene Hatunları anlatacak. Bizim ünlü kadınlarımız onlardır” dedi. Şenocak, “İkinci olarak, devlet de Müslümanların evini bu ekranlardan koruyacak. Bu insanları ‘ünlü’ diye ekranlarda tutmak, hayatlarını topluma ‘örnek model’ olarak sunmak, başlarına iş gelince her şeyi bir kenara bırakıp onlarla ilgilenmek, sanat diye sanatçı diye ahlak yobazlarını insanımızın karşısına çıkarmak Nene Hatunlara ihanettir” dedi.

Bizim ünlülerimiz Allah Resulü’nün (s.a.v) Ashab-ı Kiram’ıdır

Televizyonlarda reyting uğruna aile yapısına zarar veren, özellikle de gençler üzerinde ahlaki tahribatlara neden olan diziler ve son zamanlarda artan evlilik dışı ilişkiler, gelecek nesilleri ateşe atmaya devam ediyor. Günümüzde aile müessesesinin ciddi anlamda yaralandığına dikkat çeken Dr. İhsan Şenocak Hoca, gayri ahlaki ilişkilerin önlenmesi konusunun devlet eli ile bir çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti. TV ekranlarında yer alan kişilerin hayat tarzlarının toplumda yozlaşmaya sebep olduğunu belirten Şenocak Hoca, “Ekranlardan da sürekli ahlaksız, irfansız, iffetsiz bir hayatı anlatıyorlar. Her şey paraya, üne, şehvete dayalı. Bizim nazarımızdaki ünlüler Allah Resulü’nün (s.a.v) Ashab-ı Kiram’ıdır, alimlerdir, ulemadır” dedi.

Yeni Akit

Aile Bakanlığı Gayri meşru ilişki İhsan Şenocak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER