İki Dünyada Hesap Veremezsiniz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İki Dünyada Hesap Veremezsiniz
06.02.2020 11:01:09

 

İki Dünyada Hesap Veremezsiniz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatında (İİT) Müslüman ülkelere ders verecek şekilde öyle bir konuşma yaptı ki; kendisi ile gurur duyduk. İlk defa bir Dışişleri Bakanımızdan ölümden sonra bir büyük mahkemenin olduğunu dile getirmesi çok önemli bir ayrıntıdır.

Bu sözler ahirete olan imanın en önemli özelliklerinden bir tanesi olup Allah’ın huzurunda hesap verileceğini ifade etmektedir. İşte bu sayede Müslüman ülkelere iyi bir örnek olabiliriz. Aksi takdirde zaten krallık ve otoriter yönetimler yüzünden nefes alamayan Müslüman toplumların; Türkiye’ye ve hürriyetçi yönetimlere karşı sempati beslemesi çok zordur.  

Osmanlı Devleti, Haçlı dünyası başta olmak üzere sömürgeci toplumlara karşı İslam’ın izzetini muhafaza edecek şekilde hareket etmiştir. Zorbalığa ve baskıya boyun eğmemiş gerekirse hayatını İslam topraklarını çiğnetmemek adına seve seve feda etmiştir. Ataları Anadolu Selçuklu Sultanı Kılıç Arslan gibi defalarca Haçlı ordularını Anadolu’ya gömmeyi ve Kudüs’e ulaşamadan Cehenneme göndermeyi başarmışlardır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER