İkinci listenin şansı yok
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İkinci listenin şansı yok
16.12.2011 11:44:39

 

İkinci listenin şansı yok

AK Parti Samsun İl Teşkilat Başkanı Muhittin Arslan Akasyamhaber'i ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmeni Recep Yazgan ile bir süre sohbet etti.

Devam etmekte olan kongre sürecini değerlendiren Arslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya'nın AK Parti Bafra İlçe Kongresi'ne adaylığını koyan 5 başkan adayıyla beraber Ankara olduğunu belirterek devam eden kongre sürecinde herhangi olumsuz bir durumun sözkonusu olmadığını söyledi.

Şimdiye kadar 13 ilçe kongresinin gerçekleştirildiğini ve tamamlanan kongrelerde olumsuz bir durumla karşılaşılmadığını da belirten Arslan, "Tatlı bir rekabet, seviyeli bir yarışla kongre sürecini tamamlıyoruz. Genel merkezimizin Türkiye genelinde tamamlanacak bütün kongrelerde, AK Parti'nin birlik ve beraberliğini koruyabilmesi için tek liste ile kongreye gidilmesi konusundaki tavsiye kararına rağmen bazı ilçelerde birden fazla adayın çıkmasını da saygıyla karşılıyoruz. Bunları demokrasinin bir gereği olarak değerlendiriyoruz. Şunu da belirtmeliyim ki, tavsiye kararına rağmen ikinci liste olarak çıkan adaylar en fazla üçde bir oranında oy alarak seçimi kaybettiler" dedi.

Şimdiye kadar gerçekleştirilen kongrelerde 6 ilçe de birden çok listenin çıktığını ve ikinci listelerin seçimi kaybettiğini sözlerine ekleyen Arslan, önümüzdeki Pazar günü gerçekleştirilecek olan Vezirköprü Kongresi'nde de iki listenin yarışacağını belirterek, mevcut başkan Sami Pala ile ikinci liste olarak çıkacak olan Selahattin Şen'in sandıkta yarışacağını ifade etti.

AK Parti Samsun Teşkilat Başkanı Muhittin Arslan'ın Akasyamhaber'i ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akasyamhaber Genel Yayın Yönetmeni Recep Yazgan, Arslan'a çalışmalarında başarılar diledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER