İkinci Üniversitenin Tam Zamanı…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İkinci Üniversitenin Tam Zamanı…
22.08.2017 15:00:48

 

İkinci Üniversitenin Tam Zamanı…

İlimizin nüfusu, ulaşım imkanları, öğrenciye maliyeti ve üniversiteye tahsis edilebilecek yerleşkesi mevcutken ikinci devlet üniversitesinin kurulması yerine meslek yüksek okulunun yapılacak olması doğru bir karar değildir.

Daha önceden şehrin ileri gelenlerinin OMÜ'ye devredilen üniversite hakkında 'İkinci devlet üniversitesi' mesajları vermesine rağmen bugün gelinen noktada sesiz kalmaları ayrıca düşündürücüdür.

Samsun’un en önemli gündemi ikinci Üniversite olmalıdır.

Samsun’un kenetlenme, birlikte hareket etme ve bu potansiyelini gösterme zamanıdır.

Şehrimiz “spor ve sağlık kenti” olmasının yanı sıra “eğitim kenti” olmasının zamanıdır.

Sivil Toplum Kuruluşlarının bu konuyu destekleme ve sürekli gündemde tutma zamanıdır.

Şehrimizin kalkınmasını ve gelişmesini isteyen siyasi partilerimizin “bacasız fabrika” nın İlimizde kurulması için destek verme zamanıdır.

Sağlık Bakanımız Sn. Ahmet Demircan beyefendinin öncülüğünde İktidar ve muhalefet milletvekillerimizin birlikte hareket ederek şehrimize 2. Devlet Üniversitesini kazandırma ve isimlerini halkımızın kalbine yazdırmanın tam zamanıdır.

Samsun bunu hak ediyor.

Halkımız bunu hak ediyor.

Kürşad GÜNDOĞDU

Samsun ikinci Üniversite OMÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yakın Dost     2017-08-22 Daha öncede söyledim tekrar söylüyorum AK Patti İL başkanı nerde ne zaman samsun için bir şeyler yapacak insan çıkar bir açıklama yapar ikinci ünüversite samsuna lazım der.Ama görüyoruz ki herkes kendi menfaatini düşünüyor ne melazım bu ara kimseyle kötü olmayayım mı diyor.Peki nerde b şehie belediye başkanı odamı aynı düşüncede nerde samsun için ortaya çıkan sivil toplum kuruluşları platformu iştaşın altına el koymaya gelince kimse yok yazıklar olsun...SAGEM e takrar teşekkür ediyorum.
GALERİLER
Advert
Advert