İktidar Boyu Sebepsiz Zenginleşme!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İktidar Boyu Sebepsiz Zenginleşme!
04.11.2018 10:32:11

 

İktidar Boyu Sebepsiz Zenginleşme!

Başarılı, başarılarından ziyade dürüstlüğüyle tanınan bir bürokratımız, AK Parti Genel Merkezine davet edilerek, üç dönemi dolduran belediye başkanının yerine ilçesinden belediye başkan adayı gösterileceğini ve hazırlıklara başlaması söylenmiş.

‘Reis’in mutabakatı var mı’dan önce;

Bürokratımız; “Bende para yok. Belediye başkan adaylığı için ne kadar masraf yapılır, seçimlerde ne harcanır bilmiyorum. Ayrıca ben seçim için bırakın herhangi birinden para talep etmeyi, verilen hediyeleri bile kabul etmem. Siz benden vazgeçin, daha uygun birine bakın”

Genel Merkezin tam yetkili görevlisi; “Tamam işte, biz de seni bu sebeplerden dolayı istiyoruz. Çalmayacağına, çırpmayacağına güvenimiz tamdır. Seçim masraflarına gelince; sende para olmayacağını, olsa bile dağıtacağını, yaptığın infakları, hayır işlerini biliyoruz. Seçim masraflarına gelince, bütün harcamaların tamamını biz üstleniyoruz. İlçende senin dürüstlüğüne kefil olmayan bir kişi bile bulamadık. Sen git çalışmaları başlat”

Anlaşılan şu ki, Genel Merkezin sütten ağzı yanmış, yoğurdu üfleyerek yiyor!

Seçimlere beş ay kaldı. Bu beş ay gibi kısa sürede bütün belediyelere yoğurdu üfleyerek yedirmeyecek yeni başkan adayları bulabilecek mi?

Ve sütten ağız yakan başkanlar ne olacak?

Borçlar Kanununda Sebepsiz Zenginleşme diye bir hukuki fiil var.

Bir kimsenin haklı bir sebep olmadan mal varlığında görülen, ‘eşyanın tabiatına ve hayatın tabi akışına aykırı artışlar’ için kullanılıyor.

Haklı bir sebep olmaksızın, başkalarının malvarlığından veya emeğinden çalarak zenginleşen belediye başkanlarımız var.

Sebepsiz zenginleşmeleri dikkat çekmesin diye birinci, ikinci, üçüncü dereceden akrabalarının ve yakın çevresinin üzerine yapıyorlar mal varlıklarını…

Yakın Çevrelerinin menkul ve gayrı menkullerinde birden bire çoğalma meydana geliyor.

Başkanların ve çevresinin artan mal varlıklarının yanında diğer tarafta da azalan mal varlığı yani fakirleşenler söz konusu olmalı değil mi?

İmar uygulamaları bunun örnekleriyle doludur.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

recep yazgan sebepsiz zenginleşme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER