İktidara da muhalefete de yüklendi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İktidara da muhalefete de yüklendi
04.01.2012 18:21:24

 

İktidara da muhalefete de yüklendi

HAS Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Avukat Hasan Tahsin Şengül yaptığı basın açıklamasında iktidara ve muhalefete yüklendi.

HAS Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Avukat Hasan Tahsin Şengül, parti binasında yaptığı basın açıklamasında, AK Parti Samsun İl Başkanı Osman Çetinkaya’nın “köyler bizim oy depomuz” sözlerini eleştirerek, “Köyleri oy deposu olarak gördüğünü söyleyen iktidar partisi il başkanı sayın Çetinkaya’nın bu ifadesini tasvip etmediğimizi öncelikle belirtmek isteriz. Bu açıklamayı talihsiz bir beyanat olarak değerlendiriyoruz. İnsanın en kutsal değeri olan iradesinin uzantısı oyu, bu derece metalaştıran, basite indirgeyen anlayışın ülkemizi yönettiğini düşündükçe geleceğimiz açısından endişe ediyoruz.”diye konuştu.

HAZRETİ OY DEĞİL, HAZRETİ İNSAN
HAS Partili Şengül, “Parti olarak bize oy versin vermesin tüm vatandaşlarımızı eşit kabul ettiğimizi ve herkesi hazreti oy olarak değil hazreti insan olarak kabul ettiğimizi geçmişten beri ifade etmekteyiz” diyerek,  İnsanın, ırkı, rengi, cinsiyeti, dili, dini, mezhebi, düşüncesi, memleketi ve sosyal konumu, ekonomik durumu ne olursa olsun "eşref-i mahlûkat" olduğunu sözlerine ekledi.

Şengül Çetinkaya şu soruyu sordu ve cevap verilmesini istedi; “Buradan AKP il başkanına sormak isteriz. Sizin deponuza atılmayan oyların karşılığı nedir?

CHP VE MHP’nin YAPTIĞI FUZULİ İŞGALDİR
Has Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Şengül, CHP ve MHP’yi de eleştirerek, bu partilerin muhalefet boşluğunu doldurmadığını iddia etti ve “fuzuli yere işgal eden milletimizin ana sütü gibi helal oyları ile seçilmiş CHP ve MHP’nin muhalefet misyonunu da üstlenmek suretiyle halkımızın gerçekleri görmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz.”diye konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER