İlçe Tüketici Hakem Heyetleri Yeniden Yapılandırıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlçe Tüketici Hakem Heyetleri Yeniden Yapılandırıldı
04.08.2018 08:37:39

 

İlçe Tüketici Hakem Heyetleri Yeniden Yapılandırıldı

Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nce Tüketici Hakem Heyetlerinin çalışmaları yeniden düzenlendi.

Buna göre yapılan düzenlemede;

1- İl Tüketici Hakem Heyeti ile birlikte Atakum, İlkadım ve Canik İlçe Tüketici Hakem Heyetleri dışında kalan İlçe Tüketici Hakem Heyetlerinin müracaat alma yetkisi 01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırılmıştır.

2- a) 19 Mayıs, Alaçam, Bafra, Havza, Kavak, Lâdik, Vezirköprü ve Yakakent İlçe Tüketici Hakem Heyetleri Atakum Tüketici Hakem Heyeti,

b) Asarcık, Ayvacık, Çarşamba, Salıpazarı, Tekkeköy ve Terme İlçe Tüketici Hakem Heyetleri Canik Tüketici Hakem Heyeti yetki alanına verilmiştir.

c) İlkadım İlçe Tüketici Hakem Heyetinin ilçe sınırları dâhilinde yetkileri devam etmektedir.

3- Yetkileri kaldırılan İlçe Tüketici Hakem Heyetleri 01.08.2018 tarihi itibariyle kendileri sonlandırmak üzere müracaat alamayacak olup, 01.08.2018 tarihinden önce aldıkları müracaatları 31.12.2018 tarihine kadar sonuçlandıracaklardır.

4- Yetkileri kaldırılan İlçelerde Kaymakam tarafından, Devlet Memurları arasından bir asil, bir yedek “ Tüketici Hakem Heyeti İrtibat Personeli” görevlendirilecek olup, bu personellerce yetki alanındaki İlçe kaymakamlıklarına yapılan tüketici uyuşmazlığına ilişkin müracaatlar alınarak geciktirmeksizin TÜBİS’e kaydedilecektir.

Uyuşmazlıkla ilgili tüm belgeler kayıt esnasında taranarak TÜBİS’e aktarılacak ve yetkilendirilen İlçe Tüketici Hakem Heyetlerine iletilecektir.

Uygulamalar Bakanlığımızca takip edilecek olup, ilerleyen dönemlerde ihtiyaç duyulması halinde yeni tedbirler alınacaktır.

Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Müdürlüğümüzün 420 06 70 numaralı telefonundan bilgi alabilir.

Ticaret Bakanlığı İl Tüketici Hakem Heyeti Tüketicinin Korunması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER