İlk İş Cezaevindeki Cemaatçileri Çıkarmak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlk İş Cezaevindeki Cemaatçileri Çıkarmak
23.08.2017 11:06:18

 

İlk İş Cezaevindeki Cemaatçileri Çıkarmak

Adil Öksüz'ün, 15 Temmuz darbe girişimi öncesi FETÖ’cü komutanlarla Ankara Çayyolu’ndaki villada yaptığı toplantıda “15 Temmuz akşamı yapacağımız ilk işlerden biri tutuklu cemaat mensuplarını cezaevlerinden çıkarmak” dediği ortaya çıktı.

FETÖ soruşturmalarının gizli tanıklarından 'Şapka'nın ifadesi, FETÖ'nün gizli 15 Temmuz planına ilişkin önemli ipuçları içeriyor. Şapka'nın ifadelerine göre darbe girişiminin bir numaralı sivil imamı Adil Öksüz ihanet gecesinden 9 gün önce Ankara Çayyolu'nda bir villada yapılan toplantıda "15 Temmuz akşamında yapılacak ilk işlerden biri, tutuklu bulunan cemaat mensubu kişileri vakit kaybetmeksizin cezaevlerinden çıkarmak" diyor. 5 Temmuz 2016'da saat 21.00'de Cihan isimli örgüt mensubu WhatsApp üzerinden Şapka'ya bir mesaj göndermiş: “Acil Ankara'ya gelmen gerekiyor, hayati bir konu, çok önemli bir konu, mutlaka Ankara'ya gelmen lazım.”

ALTERNATİF TARİH 22 TEMMUZ

Sabah gazetesinden Ferhat Ünlü’nün haberine göre; “Şapka” 6 Temmuz'da saat 07.40'ta Ankara'ya gidiyor. Cihan onu "önemli bir çalışma yapılıyor" dediği yere götürüyor. Abdullah kod ismini kullanan Kurmay Yarbay Turgay Sökmen'le buluşuyorlar. Sökmen, tüm kuvvetlerin katılımı ile bir darbe planlamasının yapıldığını, çalışmaların gidecekleri yerde devam ettiğini söylüyor. Çayyolu'nda 3 katlı villaya gidiyorlar. Evde 8-10 sivil şahıs ve darbeci komutanlar var. Adil Öksüz, Kurmay Albay Bilal Akyüz, Kurmay Albay/ Yarbay M. Barış Avıalan, Tuğgeneral Mehmet Partigöç, Havacı Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, Kurmay Albay Murat Koçyiğit, Özel Kuvvetler'den Kurmay Albay Fırat Alakuş, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Ali Osman Gürcan ve Hakan isimli örgüt mensubu bunlardan bazıları. FETÖ soruşturmalarının 'Kuzgun' kod adlı bir diğer gizli tanığı da Ankara'da İhsan kod adlı örgüt mensubunun kendisini darbe toplantısının yapıldığı o villaya götürdüğünü söylüyor. Villadaki görüşmede Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık, "Darbe planını bitirdik, ufak tefek ayrıntılar kaldı. 15 veya 22 Temmuz'da darbe planını uygulamaya koyacağız" demiş.

Odatv.com

FETÖ Adil Öksüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert