ilkadım bahçelievlere yeni ilim ve irfan yuvası…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ilkadım bahçelievlere yeni ilim ve irfan yuvası…
18.08.2017 12:50:19

 

ilkadım bahçelievlere yeni ilim ve irfan yuvası…

Milli ve manevi değerler eğitiminin verileceği ilim ve irfan yuvalarının önemine vurgu yapan Başkan Tok, “ Toplumumuzun bu tür eğitim merkezlerine ihtiyacı var” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bahçelievler camii cemaati ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.  Camii’nin kapalı avlusunda yapılan buluşmaya İlkadım İlçe Müftü Vekili Şuayip Güllü’de eşlik etti.

MEMNUNİYET VERİCİ

Belediye olarak Bahçelievler Camii bitişiğinde yapımı devam eden Kuran Kursundaki çalışmalar ile ilgili bilgi alan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  5 kattan oluşan içerisinde 150 kişilik toplantı salonu ve sınıflardan oluşacak olan yapının İslami ilimler merkezi kimliğinde oluşturulmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER EĞİTİMİ VERİLECEK

Milli ve manevi değerlerine bağlı yeni nesillerin yetişeceği ilim ve irfan yuvası olacak bu merkezin varlığının önemli olduğunu ifade eden Başkan Tok, “ Burada inşa edilen Kur’an Kursu, hem yetişkinlere ve hem de genç nesillere hizmet verecek. Burası genç dimağlara hizmet verecek önemli bir eğitim kurumu hüviyeti taşıyacak. 6 kattan oluşan ve her katta ayrı sınıfların olacağı eğitim merkezimiz toplumsal yaraya merhem olacak. Eğitimin yanında sosyal ihtiyaçları karşılayacak donatı alanlarının da bulunması buraya olan ilgi ve alakanın artmasına vesile olacak.  Milli ve manevi eğitimlerin verileceği bir merkez olması dolayısıyla bizde belediye olarak gereken katkı ve desteği vereceğiz.” dedi.

Bahçelievler Mahalle sakinleriyle birlikte oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı programında Başkan Tok, vatandaşlarla tek tek sohbet ederek günün anısına fotoğraf çekildi.

İlkadım Erdoğan Tok Bahçelievler Camii
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert