İlkadım Belediyesi Fırsatçılara Göz Açtırmıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım Belediyesi Fırsatçılara Göz Açtırmıyor!
04.10.2018 10:38:08

 

İlkadım Belediyesi Fırsatçılara Göz Açtırmıyor!

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Başkan Erdoğan Tok’un talimata ile Pazar yerleri ve marketlerde zam fırsatçılığına imkan vermemek için denetimlerini sıklaştırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği fiyat fırsatçılığı üzerine talimat veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok pazarcı esnafı ve marketlerde zam fırsatçılığına imkan vermiyeceklerini belirtti. Uygulama kapsamında, ürünlere ederinin üstünde etiket koyan işletmelere cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

FAHİŞ FİYAT ARTIŞINA GEÇİT YOK

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri Pazar yerlerinde ve marketlerde yaptığı inceleme ve denetimlerini arttırdı. Türkiye’de yaşanan ekonomi sorunu ve dolar artışını fırsata çeviren bazı işletmeleri etkisiz hale getirmek amacıyla yapılan uygulamada, ekipler ilk olarak ürünlere gelişi güzel fiyat verilip verilmediğini denetledi. Tüm ürünleri A dan Z’ye inceleyen ekipler, aldıkları ürünleri marketin kasasına götürerek fiyat karşılaştırması yaptı. Ellerinde bakanlığın fiyat listesi bulunan zabıta görevlileri, marketteki ürünler ile listedeki ürünlerin fiyatlarını karşılaştırdı.

GİRİLMEDİK MARKET KALMAYACAK

Konu hakkında açıklama yapan Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Yılmaz, “Bugün, pazar yerlerimiz ve marketlerde fiyat denetlemesi yaptık. Fahiş fiyat uygulanan marketlere cezai işlemler uyguladık. İlkadım Belediye Başkanımızın da bize talimatı var. Yüksek fiyatla ürün satan işletmelere müsaade etmememiz konusunda. Biz bu süreçte girilmedik market ve bakkal bırakmayacağız. Yüksek fiyat koyan işletmelere ve fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz. Etiketleri teker teker inceleyerek yüksek fiyat uygulayanlara ne gerekiyor ise yapacağız. Biz vatandaşlar tarafından da gelen ihbarları anında değerlendirerek, yasaların bize verdiği yetkileri sonuna kadar kullanıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2018-10-04 akasyam.com sana soruyorum, zabıta denetimlerinden nasıl haberin oldu? ben söyleyeyim:ilkadım belediyesinden size haber veriyorlar, siz de tıpış tıpış gidip ısmarlama haberinizi yapıyorsunuz.Peki neden gerçek habercilik yapmıyorsunuz, mesela gidin Gençlik parkındaki halı sahaya, bu parkı belediye yaptı, neden halı saha için kira istiyorsunuz diye sorabilirsiniz mesela.Ama nerdeeee.sizin nereniz doğru ki memleket doğru olsun...
GALERİLER