İlkadım Belediyesi Kar Tedbirlerini Arttırdı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım Belediyesi Kar Tedbirlerini Arttırdı!
26.01.2018 10:23:28

 

İlkadım Belediyesi Kar Tedbirlerini Arttırdı!

Yurt genelinde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle İlkadım Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışmalarına başladı.

İlkadım Belediyesi İletişim Merkezi (İLKEM) tarafından koordine edilen çalışmalarda özellikle kar yağışının daha yoğun olduğu yüksek mahallelerde yolların kapanmaması için kar küreme araçları çalışıyor.

EKİPLER EŞ ZAMANLI ÇALIŞIYOR

Şehir merkezi ve yüksek mahallelerde tuzlama ve yol açma çalışmaları 24 saat aralıksız devam ederken hem Temizlik İşleri Müdürlüğü hem de Fen İşleri Müdürlüğü eş zamanlı olarak mücadele ediyor. Ana arterler ve trafik yoğunluğunun fazla olduğu caddelerde önlemlerin tam olduğunu belirtilirken karla mücadelede vatandaşlar tarafından gelen talepler de değerlendiriliyor. İLKEM tarafından tek merkezde koordineli olarak sürdürülen çalışmalar vatandaşların gündelik yaşamlarının olumsuz etkilenmemesi için hassasiyetle sürdürülüyor. Bütünşehir Yasası ile genişleyen sorumluluk alanına rağmen ağır kış şartlarına ve yüksek mahallelerde başlayan kar yağışlarına karşı İlkadım Belediyesi olarak hazır olduklarını belirten İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Karaduman, "17 adet iş makinesi ve 40 personel ile kış ve karla mücadele için hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. İlçe merkezine nispeten daha uzak olarak düşünülen mahallelerimizin ulaşım problemleri yaşamaması için ekiplerimiz 24 saat hazır beklemektedir" dedi.

ASILSIZ İHBARLARDAN KAÇINALIM

İlkadım Belediyesi İletişim Merkezine 7 gün 24 saat her konuda olduğu gibi yol tuzlama ve açma talepleri için de ulaşılabilineceği belirtilirken, daha önceki senelerde yaşanan asılsız ihbarların sağlık problemi gibi hayati önem taşıyan durumlara müdahalenin gecikmesine neden olabileceğinin altı çizilerek vatandaşlarımızdan konuya gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini belirtti.  

​İlkadım Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert