İlkadım Dönüşümde Kararlı Adım
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım Dönüşümde Kararlı Adım
15.08.2017 13:47:36

 

İlkadım Dönüşümde Kararlı Adım

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından başlatılan “Dönüşüme İlkadım Projesi” büyük ilgi görürken Başkan Tok, “Pozitif Ayrımcılık” sözünü tutuyor.

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Dönüşüme İlkadım Projesi'ne ilgi her geçen gün artıyor. Yaklaşık 8 ay önce başlatılan ve ilk eğitimlerinin hane sahiplerine İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından verildiği projede amaç, geri dönüşümü site bazında yerleşim alanlarına indirgeyerek yerinde dönüşümü sağlamak. Yerinde dönüşüm ile evlerde oluşan atık yağ, bayat ekmek, atık pil ve ambalaj atıkları toplanarak doğaya ve ekonomiye geri kazandırılıyor.

HER GEÇEN GÜN İLGİ ARTIYOR

Geri dönüşüm projelerinin çok daha büyük önem kazandığı günümüzde yaratıcı ve farkındalık oluşturacak çalışmalar ile vatandaşlarda bilinç oluşturmayı amaçlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Dönüşüme İlkadım Projesinde sisteme dahil olacak sitelere belediye imkanları dahilinde çeşitli ödüllerle pozitif ayrımcılık uygulayacağını belirtmişti. 8 ay önce başlatılan projeye büyük ilgi gösteren İlkadımlılar ortak yaşam alanı olan sitelerde böyle bir uygulamanın yapılmasından oldukça memnun olduklarını belirtti. Projeye dahil olan site sakinlerinin diğer sitelere tavsiyesinin de etkisiyle proje beklenenden fazla ilgi görürken İlçe sınırları içerisinde bir çok site entegre talebi ile belediyeye baş vurmakta.

 POZİTİF PROJEYE “POZİTİF AYRIMCILIK”

İlkadım Belediyesi tarafından sisteme entegre olan sitelerde ücretsiz ortak alan böcek, sinek ve haşere ilaçlamaları başladı. Sistem dâhilinde bulunan Kardelen(Baruthane) ve Gümüşkent-2 sitelerine talepleri üzerine ilaçlama İlkadım Belediyesi ekipleri tarafından yapıldı. Ortak alan ve bina boşluklarında yapılan ilaçlama çalışmalarında oldukça memnun olan site halkı, hem atıklarının değerlendirilmesinden hem de bundan bir ayrımcılık kazanmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getirdiler. Bu proje kapsamında sisteme entegre olan sitelere yönelik yapılan bu tür çalışmaların devam edeceğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok “Belediyemiz bu projeye destek veren ve entegre olan tüm sitelere bu tür ayrımcılıklar yaparak geri dönüşüm çalışmalarının hızlanmasını ve talebin tüm İlkadım sınırları içerisindeki sitelere ulaşmasını hedeflemekteyiz. Bu projeye emek veren çalışma arkadaşlarımıza ve en başta da bu projeye katılan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

İlkadım Belediyesi Dönüşüme İlkadım Projesi Erdoğan To
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert