İlkadım’a Yeni Hayat Merkezi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım’a Yeni Hayat Merkezi
03.09.2018 15:49:09

 

İlkadım’a Yeni Hayat Merkezi

 

İlkadım İlçesi’nin doğal güzelliklerini canlandırıp yeni bir yaşam merkezi sunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Doğanın sunduğu imkanları zenginleştirerek, insanların sosyal yaşantısına dokunuyor.

Huzurun ve sağlıklı yaşamın adresi olacak olan yeni bir yaşam merkezini hayata geçiren Başkan Erdoğan Tok, İlkadım İlçesi Derebahçe Mahallesi sınırları içerisinde iki ilçeyi birbirinden ayıran Mert Irmağı kenarında bulunan 2 kilometrelik alanda doğal bir yaşam alanı kuruyor.

20 DÖNÜMLÜK ALANA KURULUYOR

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün uzun bir süre ırmak kenarında yaptığı ıslah çalışmalarından sonra  geçen ay yapımına başlanan İlkadım Koşu Yolu ve Yaşam Merkezi projesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 120 gün içerisinde tamamlanması hedeflenen proje, 20 dönümlük alanda içerisinde kuruluyor. Şehrin keşmekeşliğinden, stresinden uzak, doğanın sunduğu imkanlar canlandırılıyor. Her yaştan insana yönelik hizmetlerin planladığı projede; 2 km’lik bisiklet ve yürüyüş yolu, 11 bin metrekarelik mesire alanı, basketbol ve voleybol sahası, oyun ve eğlence alanı, kafe ve dinlenme alanları ve peysaj ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeni muhteşem bir yaşam alanı oluşturuluyor.

DOĞA, SPOR, HUZURLU BİR YAŞAM ALANLARI…

Doğanın sunduğu imkanları, yeşille kucaklayarak, insanların huzurla, doğa yürüyüşü, spor, piknik yapabilecekleri her ayrıntısı özenle düşünülmüş yepyeni bir yaşam alanı inşa ettiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ İnsanlarımızın, yoğun iş stresini ve huzursuzluklarını  atacakları bir yaşam merkezi kuruyoruz. 20 dönümlük alanda 2087 metre koşu ve bisiklet yolu, 11 bin metrekarelik piknik ve eğlence alanı, 608 metrekarelik basketbol ve voleybol sahası, 947 metrekarelik oyun ve eğlence alanı, kamelya ve piknik alanlarında oluşacak yaşam alanında vatandaşlarımızın ailece gelip pikniklerini yapabileceği, bisikletlerini sürebileceği bir eser meydana getiriyoruz.  Sağlıklı nesillerin yetişmesinin alt yapısını oluşturduğumuz Mert ırmağı kenarında bulunan yürüyüş yolunu yeniden düzenleyerek içinde engellilerimizin de  kullanabileceği bir kafe, dinlenme alanları, özel bisiklet yolu ve yeşil alanların olacağı mükemmel bir yürüyüş yolu haline getiriyoruz. İlkadım Belediyesi olarak bu tür mekanlara ihtiyacımız vardı bizlerde geliştirdiğimiz proje ile halkımıza sunuyoruz.” diye konuştu. 

İlkadım İlçesi Erdoğan Tok Derebahçe Mahallesi İlkadım Koşu Yolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER