Advert
İlkadım'da Destekleme Ve Yetiştirme Yaz Kursları Başladı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım'da Destekleme Ve Yetiştirme Yaz Kursları Başladı
03.07.2017 14:34:54

 

İlkadım'da Destekleme Ve Yetiştirme Yaz Kursları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Hayat boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları İlkadım İlçesinde başladı.

Samsun İlkadım İlçesi 19 Mayıs Lisesi'nde başlayan destekleme ve yetiştirme yaz kurslarını İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu da ziyaret etti. Kurslarla ilgili bilgi veren İlçe Müdürü Davut Numanoğlu, "Bakanlığımızın dershanelerin kapatılmasından sonra öğrencilerimizin üst öğrenim kurumlarına hazırlanabilmesi  ve öğrencilerimizin eksikliklerini giderebilmesi için açtığı Destekleme ve Yetiştirme yaz kursları 3 Temmuz  itibariyle ilçemizde 40 okulda başladı. Geçen yıl 1728 olan yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarımıza bu yıl 3023 öğrencimiz başvurdu. Başarılı öğretmenlerimizin görev aldığı bu kurslar öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. MEB internet ortamında akıllı tahta yoluyla öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin hizmetine sunduğu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) bu kurslarda interaktif olarak kullanılmaktadır. Öğrencilerimizin her türlü ders materyal ihtiyacını karşılamaktadır. Yazın bu sıcağında bu kurlarda görev alan yönetici ve öğretmenlerimizi kutluyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum" dedi.

19 Mayıs Lisesi ve Aziz Atik Fen Lisesi destekleme ve yetiştirme kurslarındaki sınıfları ziyaret eden İlçe Müdürü öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet ederek, görüş ve önerilerini aldı.

 

İlkadım İlçesi destekleme ve yetiştirme yaz kursları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert