İlkadım'da Gelecek, Yerinde Dönüşüm İle Gelecek!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım'da Gelecek, Yerinde Dönüşüm İle Gelecek!
29.05.2017 08:47:57

 

İlkadım'da Gelecek, Yerinde Dönüşüm İle Gelecek!

İncirlikdibi camii'nde teravih namazı sonrası Hastane Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Başkan Tok, Yıllardır beklenen kentsel yenilenmenin ilk adımını attıklarını ifade ederek "Hastane ve Kökçüoğlu'ndaki yerinde dönüşüm İlkadım'ın kaderini değiştirecektir" dedi.

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok,  Hastane mahallesi İncirlikdibi camiinde kılınan teravih namazında mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

YATIRIMLAR ANLATILDI...

Vatandaşlarla teravih namazı sonrası camii önünde bir araya gelinen buluşmada belediye olarak İlkadım'a kazandırdıkları yatırımları anlatan Başkan Erdoğan Tok,  Vatandaşların Hastane Mahallesi'ndeki yerinde dönüşümle ilgili merak ettikleri konulara cevap verdi.

HİÇBİR ENGEL YOK !

Hastane ve Kökçüoğlu Mahallelerinde  yerinde dönüşüm ile ilgili hiçbir engelin kalmadığını söyleyen Başkan Tok, Vatandaşların bir araya gelip müteahhitle anlaşarak konut inşasına başlayacak duruma geldiğini ifade etti.

İKİ MAHALLEDE YAŞAM STANDARTI YÜKSELECEK

'Yerinde Dönüşüm'le Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi'nin herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacağını ifade eden Başkan Tok, " 2005 yılında ilk belediye başkanlığım döneminde Kökçüoğlu ve Hastane mahalleri için kentsel dönüşüm kararı aldık. O yıllarda emsal değerini 4'e  çıkartarak inşaat haklarınızı yükselttik. Yani inşaat hakkı diğerlerine göre 3 kat daha fazla. Bu iki mahallede, 11 kat konut yapma hakkı kazandırdık. Şu an yerinde dönüşüm için önünüzde hiçbir engel yok. Vatandaşlarımız bir araya gelerek, müteahhitle anlaşarak konutunu yapabilir duruma geldi. İlkadım Belediyesi olarak bu işin başında olacağız. Müteahhitler ile sizin aranızda aracı olmak suretiyle organizasyonda olmak istiyoruz. Bu işin kontrolünü biz yapacağız. Planlamada iki tane 25 metrelik bulvar var. Yollar 15 metreden az değil. Geniş yollar, geniş yeşil alan. Denizi ve şehri en iyi noktadan gören bu iki mahallede yapılacak olan 'Yerinde Dönüşüm'le Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi, herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacak. Şehir meydanına 5 dakika uzaklıkta, konforlu daireleri, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı, oyun parkı ve sosyal donatı alanları ile sizlerin yaşam standartları yükselecek" diye konuştu.

 

 

İlkadım Belediyesi Erdoğan Tok yerinde dönüşüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert