İlkadım’da hastane acillerine ani müdahale !
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım’da hastane acillerine ani müdahale !
10.01.2017 09:31:05

 

İlkadım’da hastane acillerine ani müdahale !

İlkadım Belediyesi zor hava şartlarında vatandaşların mağdur olmaması için hastane bahçeleri dahil ilçe sınırlarında her noktada yoğun mesai harcıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu başlayan kar yağışı kentin büyük bölümünü etkisi altına alırken İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü İlçenin her noktasında yol açma ve tuzlama çalışmalarını eksiksiz yerine getirmek için yoğun mesai harcıyor. Vatandaşların işlerine ve okullarına ulaşımının sağlanmasının yanında birincil önem arz eden sağlık kuruluşlarına ulaşımlarında aksaklığa mahal vermemek için ekipler 7/24 görev başında. Meteorolojiden takip edilen veriler doğrultusunda Karla Mücadele Koordinasyon Merkezinden planlı olarak gelen bilgiler eşliğinde yollar kapanmadan önlemler alınmakta. Özellikle ilçenin yüksek kısımlarında etkisini gösteren kar yağışının sağlık ekiplerinin ulaşımını engellememesi adına bu bölgelerde çalışmalar hızlandırılırken eş zamanlı olarak hastane içlerinde ve acil girişlerinde diğer ekipler yol açma çalışmalarını sürdürmekte. İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Karaduman; “Ekiplerimiz günün her saati çalışmalarını sürdürmekte. Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar ve Meteoroloji verileri doğrultusunda ulaşımda mağduriyete asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Tok; “Sağlık Hizmetlerinde Aksamaya İzin Vermeyeceğiz”

İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin zaman ve konum ayırt etmeksizin 24 saat çalıştığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Ak Partili Belediyecilik Anlayışı kriterleri doğrultusunda sosyal belediyeciliği hizmetlerimizin her aşamasında vatandaşımıza hissettirmek gayesinde bütün gücümüzle halkımızın hizmetindeyiz. Hafızalarımızda yer eden kar çilesi görüntülerinin yerini karda oynayan yavrularımızın görüntülerinin alması gurur verici. Özellikle kar yağışı hasta vatandaşlarımız için kâbus sayılırdı. Yollar kapanır, iletişim kesilir ve hastaneye ulaşım imkânsız hale gelirdi. İşte bu aksaklıkların yaşanmaması adına Fen İşleri Müdürlüğümüz oldukça planlı bir çalışmayla yol açma ve tuzlama işlemlerini gerçekleştirirken bir yandan da hastane içlerinde ve acil girişlerinde çalışmalarını sürdürmekte” dedi.

                                                                                                                                                                              

İlkadım Belediyesi Erdoğan Tok kar yağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert