İlkadım’da son 6 ayda, 42 Mahalleye Büyük Yatırım
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 İlkadım’da son 6 ayda, 42 Mahalleye Büyük Yatırım
16.07.2018 15:08:38

 

İlkadım’da son 6 ayda, 42 Mahalleye Büyük Yatırım

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Son 6 ayda 42 mahallede, 5 bin ton asfalt serimi,  13 bin 422 m2 parke yol, 5 bin 70 m2 beton kaldırım, 36 bin m2 sathı kaplama ve 5 bin 55 metre yeni yol açma çalışması yaptıklarını söyledi.

Yaz mevsimi dolayısıyla çalışmalarını hızlandıran İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Ocak- Haziran ayları arasında; 4,5 kilometre yol beton kaldırım, 7,5 km yol sathı kaplama, 2,5 km parke taş yol yaparak 5 km’lik yeni yol açtı.

TOK’TAN ÇALIŞMALARA YAKIN TAKİP

2018 yılı yatırım programı çerçevesinde yoğun bir çalışma dönemine giren Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tok, Dev projelerle İlkadım'a kazandırılan büyük hizmetlerin yanı sıra belediyenin rutin ve asli vazifelerden olan yol ve kaldırım çalışmaları kapsamında da büyük icraatlar gerçekleştirdiklerini kaydetti.

DÖRT KOLDAN ÇALIŞMA

Asfalt sezonu dolayısıyla tüm ekipleri adeta seferber ettiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Yaz ayı dolayısıyla güneşli günlerden istifade ederek yoğun bir çalışma temposu içerisindeyiz. İlkadım'ı son günlerde adeta şantiye alanına çevirdik. İlçemizin dört bir tarafında çalışmalarımız devam ediyor.  Var gücümüzle, çalışarak hemşerilerimizin yaşama kalitelerini artırmak için gayret gösteriyoruz.” dedi.

HER MAHALLEYE EŞİT HİZMET

Belediyeciliğin rutin hizmetlerinden olan asfalt yol, parke ve beton kaldırım hizmetlerini ilçenin her noktasına eşit olarak götürdüklerini söyleyen Başkan Erdoğan Tok,  “ Havaların ısınmasıyla birkaç ay önce başladığımız çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Ekiplerimiz yaz ayını çok yoğun geçiriyor. Son 6 ay içerisinde, 42 mahalleye 5 bin asfalt serimi yaptık.  İlçemizin güzel bir görünüme kavuşması için elimizden gelen gayret ve çabayı gösteriyoruz.   Biz de uzak ve yakın kavramları yok. Her mahallede bir çalışmamız var. Belediye olarak kent merkezinin yanı sıra şehir merkezine en yakınından en ücra köşesine kadar hizmet götürüyoruz.” diye konuştu

İlkadım Belediyesi Erdoğan Tok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
samsunlu     2018-07-16 Benım evimin orası 50 mtre sıcak asfalt attı diye reklam yapıyor ben olsam utanırım
GALERİLER
Advert
Advert