İlkadım’dan Tarihe Yolculuk…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadım’dan Tarihe Yolculuk…
10.08.2017 09:24:39

 

İlkadım’dan Tarihe Yolculuk…

İlkadım Belediyesi tarafından başlatılan iki günlük Çanakkale ve Bursa gezisi vatandaşlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor.

Hafta’da iki kafile olmak üzere kadın, çocuk, yaşlı ve genç olmak üzere iki gün boyunca Çanakkale ve Bursa gezisi ile vatandaşlar tarihi bir yolculuk yapıyor.

İlkadım Belediyesi tarafından ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerini daha iyi tanıtmak, tarihi doku ve kültür bilincini oluşturmak amacıyla Haziran ayında başladığı ve geleneksel hale getirdiği Kültür Gezileri son hızıyla devam ediyor. İlkadım Belediyesi 30 Haziran 2017 tarihinde Kültür Gezileri kapsamında başlattığı Çanakkale ve Bursa şehirlerine İlkadım İlçesi Mahalleleri olan Cedit, Kadife Kale, Fatih, Unkapanı, Fevzi Çakmak, Pazar, Anadolu, Hançerli, Baruthane Mahalleleri birçok vatandaşa tarihi yerleri gezme fırsatı sundu. Belirlenen program dahilinde diğer mahallerinde dahil edileceği geziler imkanlar dahilinde devam edecek.

VATANDAŞLAR  MEMNUN

İlkadım Belediyesi’nin düzenlediği kültür gezilerinden vatandaşlar oldukça memnun. Çanakkale ve Bursa gezilerine katılan adlı vatandaşlar, “Tarihi ve kültürel değerlerimizi daha yakından tanıma fırsatı verdiği için İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’a teşekkür ediyoruz. Görevli arkadaşlar çok ilgiliydiler. Her şey için teşekkürler” diye konuştular. Çanakkale ve Bursa gezileri bizler için hayatımızda unutulmaz bir hatıra ve çocuklarımıza, ailelerimize, dosalarımıza anlatacağımız güzel bir hatıra olarak kalacak.”  diye konuştu.

İLKADIM’DA TARİHE YOLCULUK

Haftada 2 sefer düzenlenen ücretsiz Çanakkale tarih ve kültür gezilerine İlkadımlılarının artan ilgisinden memnun olduklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlkadım Belediyesi olarak vatandaşlarımıza ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerini daha iyi tanıtarak, tarihi doku ve kültür bilincini oluşturmak amacıyla geçtiğimiz senelerde başlattığımız Kültür Gezileri Projemize, halkımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda devam ediyoruz. Gelecek yılda da çeşitli yaş gruplarındaki vatandaşlarımızı Bursa, Çanakkale’ye götürerek bu tarihi şehirlerimizi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacağız. Her yıl tarihimizde iz bırakmış, insanlık adına önemli eserlerin yer aldığı şehirlerimize geziler düzenleyerek özellikle kendi imkânlarıyla buralara gidemeyen vatandaşlarımız başta olmak üzere binlerce vatandaşımızı bu projeden faydalandırıyoruz. Gezinin verimli geçmesi adına geziye katılan vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına profesyonel rehberlerimiz eşlik ediyor” dedi.

TOK; "KÜLTÜRÜN AKTARILMASINA BİR VESİLE"

Kültür gezilerinin önemine dikkat çekerek, bugüne kadar birçok vatandaşın kültür gezileriyle buluşturduklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Bizler kültürümüze, dinimize ve tarihimize yabancılaştığımız zaman insani şahsiyetimizi de kaybetmiş oluruz. Bu yüzden bu kültür gezileri sadece turistik bir seyahat değil tarihimizin anlatılması ve aktarılması için de bir vesiledir.

Önümüzdeki senede düzenleyeceğimiz organizasyondan vatandaşlarımız oldukça memnun. Halkımızdan gelen bu ilgi ve memnuniyet bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. İnşallah imkânımız ölçüsünde Kültür Gezilerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İlkadım Belediyesi Çanakkale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert