İlkadımlı Bayanlar Çanakkale’ye Uğurlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadımlı Bayanlar Çanakkale’ye Uğurlandı
15.05.2017 08:43:47

 

İlkadımlı Bayanlar Çanakkale’ye Uğurlandı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Anneler gününde bayanları Çanakkale'ye uğurladı.

İki günlük gezi programı kapsamında Çanakkale ve Bursa'yı gezecek olan Gümüşhane Gökçe Köyü Hanımlar Derneği bayanlarını uğurlayan Başkan Erdoğan Tok,  Çanakkale'yi herkesin görmesi gerektiğini söyledi.

ÇANAKKALE'Yİ HERKES GÖRMELİ

Ecdadın korkusuzca savaşarak ölüme koştuğu o Çanakkale ruhunun yaşanması için geziler tertip ettiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " Çanakkale Zaferi sadece Türk tarihi açısından değil bütün dünya milletlerine örnek olacak büyük bir zaferdir. Yurdun her vilayetinden her köyünden binlerce evladın vatan müdafaası için canını hiçe sayarak mertebelerin en büyüğü şehitlik mertebesine eriştiği ve büyük bir zaferle sonuçlanan Çanakkale Muharebesi, tarihin en önemli başarılarından olmuştur. Bu manada vatandaşlarımızın "Çanakkale Savaşı'nda atalarımızın ve dedelerimizin hangi şart ve ortamlarda düşmana karşı nasıl bir mücadele verdiğini, hangi imkan ve şartlarda çarpıştığını yerinde görmesini ve o ruhu yaşamasını istedik.  Belirlenen program dahilinde vatandaşlarımıza Çanakkale'yi ve ardından Bursa'yı gezdiriyoruz. "dedi.

Başkan Tok, konuşmasının ardından bayanlara anneler günü münasebetiyle karanfil vererek Çanakkale'ye uğurladı

ÇANAKKALE-BURSA GEZİSİ

Çanakkale Bursa gezisi kapsamında bayanlar 57. Alay Şehitliği, Seddül Bahr, Kilit Bahr, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş Şehitliği, Hastane Şehitliği, Arıburnu, Conkbayırı, Namazgah ve Mecidiye Tabyası, Alçıtepe, Anzak Koyu ve Çanakkale Şehitler anıtı, ardından Osmanlı İmparatorluğunun ilk başkenti olarak kurulan ve külliyelerle şekillenen Bursa Ulu Camii ile tarihi camii ve türbeler gezilecek.

Erdoğan Tok Çanakkale
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert