İlkadımlı Gençlere Doğa Kampı Eğitimi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İlkadımlı Gençlere Doğa Kampı Eğitimi
27.11.2017 08:54:45

 

İlkadımlı Gençlere Doğa Kampı Eğitimi

İlkadım Belediyesi, ‘Gençler Değerleri ile Buluşuyor’ projesi kapsamında gençleri Mamur Dağı Mesire alanında doğa ile buluşturdu.

Samsun’un İlkadım ilçesinde Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından düzenlenerek yeni haliyle ekstrem sporların ve doğa severlerin vazgeçilmez adresi Mamur Dağında, İlkadım Belediyesi, İlkadım Kent Konseyi işbirliğinde yürütülmekte olan “Gençler Değerleriyle Buluşuyor” projesi kapsamında Samsun Tırmanış ve İhtisas Spor Kulübü Derneği eğitmenler nezaretinde Mahmur Dağı Mesire Alanı’nda gençlere “Gençlik Doğada” kamp eğitimi verildi.

MAMUR DAĞI MESİRESİ, DOĞA TUTKUNLARI ÇEKİYOR

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un seçim vaatleri arasında bulunan Ekstrem Spor Alanı, Mahmur Dağı’nda hayat buldu. Dağlık ve yeşil arazinin çoğunlukta olduğu, içinde yaylaların, derelerin ve doğal bitki örtüsünün bulunduğu tipik bir dağ yerleşkesi olan Mahmur Dağı Mesire Alanı özellikle bisikletçilerin ve doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor.

GENÇLERE “DOĞADA KAMP EĞİTİMİ”

Bu kapsamda başlatılan proje kapsamında İlkadımlı Gençlere, doğada kamp eğitimi Samsun Tırmanış ve İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Osman Kalaycıoğlu ve Derneğin Başkan Yardımcısı Osman Özdemir tarafından verildi.

“DOĞAYA SAHİP ÇIKIYORUZ.”

Belediye olarak başlattığımız “Gençler Değerleriyle Buluşuyor” projesinin son etabında gençleri doğa ile buluşturduklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Belediye olarak ilçemizin yüksek kesimlerinde bulunan Çelikalan mahallemizdeki Mamur Dağı Mesire alanımızda bazı düzenlemeler yaptık. Doğal yapısını koruduğumuz Mamur Dağı Mesire Alanını sadece bu ilçemizdeki hemşerilerimize değil çevre il ve ilçedeki vatandaşlarımıza da hitap edecek eşsiz bir alan haline getirdik. Doğasının güzelliğiyle eşsiz bir huzur merkezi haline gelen Mamur Dağı Mesire Alanı’nda bir çok ayrıntının yanı sıra doğa sporları ve ekstrem sporlarla ilgilenen sporcularımıza oldukça güzel imkanlar sunmaktadır.” diye konuştu.

Eğitimin sonunda gençlere sertifikaları verildi.

Erdoğan Tok Mahmur Dağı kamp eğitimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert