İlkay Ertan: Uyuşturucuyla mücadelede tehditler bizi yıldıramaz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 İlkay Ertan: Uyuşturucuyla mücadelede tehditler bizi yıldıramaz!
11.07.2017 09:48:43

 

İlkay Ertan: Uyuşturucuyla mücadelede tehditler bizi yıldıramaz!

TÜRKAV Samsun Şubesi Başkan Yardımcısı İlkay Ertan Akasyamhaber’i ziyaret ederek Samsun’da uyuşturucuyla mücadelede önemli başarılar elde edildikçe tehditler ve asılsız şikayetlerle mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Samsun Narkotik ve Organize Suçlar şubesinin başarılı operasyonları ile Samsun’da uyuşturucu baronlarına ve torbacılara nefes aldırmadıklarını ve TÜRKAV olarak her zaman emniyetin ve güvenlik kuvvetlerinin yanında oldukları için haklarında BİMER’e ve CİMER’e asılsız ihbarlar yapıldığını kaydetti.

Ertan ihbarların haklarında FETO iddialarına kadar uzanmış olduğunu da kaydederek, “İhbarlar ve tehditler uyuşturucu ile mücadele kararlılığımızı durduramayacak” diye konuştu.

SAMSUN BONZAİ KULLANIMINDA İLK SIRADA!

Ertan şöyle konuştu;

İstanbul Dolapdere’den 5 TL’ye Samsun’a gelen Bonzai hapının tanesi Samsun’da 20 TL’ye satılıyor ve ayda dört kere yani haftada bir Kökçüoğlu, Hastanebaşı ve Zeytinlik mahallesinden dağıtıma başlanıyor.

Bonzainin gramajını arttırmak için ise kekik ile karıştırılarak satışa veriliyor.

Yeni bir dağıtımın olduğu ise 112 Acil servise düşen acil hasta kayıtlarından anlaşılıyor. Çünkü yeni mal dağıtımıyla birlikte gençlerimiz Bonzai kullanır kullanmaz sapır sapır yollara düşüyor.

Samsun 112 Acil Servis yeni Bonzai dağıtımı sırasında Bonzai koma vakalarına ulaşabilmekten dolayı diğer hastalara yetişemiyor. 112 Acil servis gençleri baygın vaziyette yollardan topluyor.

Ve Samsun’da Bonzai kullanımından yılda 100 kişi ölüyor. Bu rakam diğer illere göre çok fazla.

Samsun’da Bonzai kullanımındaki artışın bir de ilginç sebebi var.

FETÖ ile mücadele etmekten rutin uyuşturucu devriyesine çıkacak personel bulamayan güvenlik ekipleri çaresiz kalmış durumda.

Şu sevindiricidir ki Samsun’da uyuşturucu ile mücadele için kurulmuş 40 kişilik Yunus ekibi bütün zor şartlara rağmen uyuşturucu satıcılarına yani torbacılara göz açtırmıyor.

Fakat asıl mücadelenin Baronlara karşı yapılması gerektiği de bir gerçek.

Konuyla alakalı olarak Akasyamhaber’e açıklama yapan TÜRKAV Başkan yardımcısı İlkay Erkan, Esrar kullanımının terörle mücadele kapsamında olduğu için esrardan daha tehlikeli olan Bonzai satışı ve kullanımının çok kısa zamanda yaygınlaştığına dikkat çekiyor.

Erkan, ayrıca Samsun sosyetesinin Bonzai yerine son zamanlarda Crack yani taş kullanımına yöneldiğini ve Samsun’da tespit edilmiş yaklaşık 100 taş kullanıcısının olduğunu belirtiyor.

TÜRKAV Başkanı İlkay Erkan, uyuşturucu ile mücadelenin gün geçtikçe zorlaştığını da belirtilerek tehditlere rağmen gençleri bu tehlikeden uzak tutmak için çaba Sart ettiklerini kaydediyor.

 

 

İlkay Ertan türkav Bonzai Samsun fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert